Про нас

Львівська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина» – громадська організація, яка об’єднує лемків та небайдужих людей, основним завданням якої є збереження, дослідження та популяризація лемківської історії, традицій та культури як невід’ємної складової української самобутності.

У період становлення незалежності товариство «Лемківщина» стояло біля витоків лемківського руху в Україні. Саме у Львові офіційно було створено першу лемківську організацію, яка згодом розрослася до рівня всеукраїнської структури товариства «Лемківщина».

1989 року у приміщенні Львівської обласної філармонії відбулися Установчі збори, на яких було проголошено створення Львівської крайової організації «Товариства «Лемківщина». Першим головою було обрано Петра Когута, на період 2-річної каденції (1989-1990) якого випало вирішення чимало організаційних питань. Вперше після  депортації на територію радянської України українська лемківська делегація офіційно відвідала Лемківську Ватру у Ждині (Польща).

Взимку 1990 року на I звітно-виборній конференції новим головою обрано професора Національного університету «Львівська політехніка» Ореста Чабана, який виконував свої обов’язки протягом двох наступних каденцій (1990-1994). У цей період ініціативу львівського товариства «Лемківщина» підхоплюють Івано-Франківськ і Тернопіль, створивши самостійні обласні осередки. Саме тоді було проведено Всеукраїнський лемківський конгрес та I Світовий конгрес лемків (сьогодні СФУЛО – Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань), які проходили у 1993 році у Львові.

З 1995 по 1997 роки обов’язки голови виконував Ілля Чулик, який передав свої повноваження майбутньому голові (2002-2007) СФУЛО професору Львівського національного університету імені Івана Франка Івану Щербі. Весь цей час товариство активно розвивається та структурно розростається: створюються нові районні осередки, а ряди «Лемківщини» поповняють нові члени.

У 1999 році новим головою «Лемківщини» обрано голову Самбірської районної організації Михайла Шпака, якого на посаді змінив Володимир Ропецький.

З 2011 року сьомим головою організації «Лемківщина» є дійсний член Академії будівництва України Степан Майкович, який заразом є членом Президії СФУЛО та колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина». Заступники організації – Ярослав Козак та Іван Радь.

Сьогодні до складу Львівського товариства «Лемківщина» входить Львівська міська організація, 9 районних осередків у Пустомитах, Городку, Бориславі, Дрогобичі, Золочеві, Самборі, Старому Самборі, Стрию, Трускавцю, а також Самбірська громадська організація «Бощани» та Львівська обласна молодіжна громадська організація «Молода Лемківщина».

Серед традиційних щорічних заходів товариства «Лемківщина» святкування «Лемківської Велії» (Святої вечері) у Львові, організація фестивалю «Пісні незабутого краю» у Городку, етнографічного фестивалю у Бориславі, Самборі і Старому Самборі, участь у «Лемківській Ватрі» у с.Ждиня (Польща), м.Монастириська (Тернопільська область), смт.Великий Березний (Закарпатська область), с.Переможне (Луганська область), с.Лютенські Будища (Полтавська область), фольклорно-етнографічному фестивалі «Кличе Зелена неділя» у с.Рівня (Івано-Франківська область), фестивалі української культури у Свиднику (Словаччина).

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200