Мирославу Дмитраху 70 років!

Лемківська громада Львівщини вітають пана Мирослава з ювілеєм, бажають йому доброго здоров’я та плідної праці на лемківській ниві

Мирослав Дмитрах народився 4 травня 1952 року у Львові. Його батько Роман родом з Львівщини, а мати Стефанія, з дому Вархолик – лемкиня із села Красна, Короснянського повіту (тепер Республіка Польща). З раннього дитинства запізнав лемківську мову, народні пісні, самобутні традиції, які мали великий вплив на формування його особистості.

Після закінчення середньої школи Мирослав працював кіномеханіком в одному з кінотеатрів Львова. У 1970-1972 роках служив в радянській армії. По завершенню служби поступив на економічний факультет Львівського державного університету, який успішно закінчив у 1977 році.Торгово-промислова палата,

Трудову діяльність розпочав економістом у Львівському обласному аптечному управлінні. Маючи хорошу теоретичну підготовку, швидко освоїв специфіку роботи, проявив творчий підхід у вирішенні виробничих завдань. Сходинка за сходинкою його поступово підвищували у посаді.

На початку 1983 року його запросили на роботу у планово-економічне управління Львівського облвиконкому на посаду помічника заступника голови облвиконкому, голови облплану. В цей же рік був обраний відповідальним секретарем спілки економістів області та членом правління Всеукраїнського товариства економістів України. За період роботи він очолював ряд важливих підрозділів цього управління, здобувши великий досвід з комплексного розвитку регіону, зокрема і, туристичної галузі, якій присвятив наступні роки життя.

У період 1992-1997 рр. Мирослав Дмитрах був президентом компанії “Плай” (туризм, виставки, маркетинг), голова Західноукраїнської туристичної асоціації, а з 1993 року ще й представник Державного комітету з питань туризму у західному регіоні України.

З 1997 р. і до виходу на пенсію 1 січня 2013 р. пан Мирослав очолював провідні підрозділи Львівської торгово-промислової палати, приймав участь у масштабних міжнародних проектах. У 2012 році отримав найвищу відзнаку Торгово-промислової палати України – “Золотий знак “Меркурій”.

З 1984 року знаходився в резерві відповідальних працівників Кабінету Міністрів України. З сімейних обставин кілька разів відмовлявся від пропонованих посад у столиці. Довголітня праця Мирослава Дмитраха відзначена урядовими нагородами. Так за час трудової діяльностінагороджений: Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України “За багаторічну плідну працю у сфері зовнішньоекономічних зв’язків” і “Грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед Українським народом”.

Мирослав Дмитрах приділяв велику увагу громадській діяльності, зокрема лемківського спрямування. У 2007–2012 роках був першим заступником голови ЛМГО “Фундація Дослідження Лемківщини”, скарбник релігійної громади при храмі святих Володимира і Ольги, що у Музеї народної архітектури та побуту у Львові. З 2011 року і до сьогодні є заступником голови церковного комітету.

У 2013-2020 роках – перший заступник голови Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” (ЛОО ВУТЛ). З  2014 року і  до сьогодні – член колегії ВУТЛ. З 2017 року – радник голови СФУЛО. Його вклад у розвиток Федерації відзначений кількома подяками.

За його ініціативою у родимому селі Красна впорядковано греко-католицький цвинтар, достойно відзначено 100-річчя храму та встановлено, за погодженням місцевого пароха Владислава Колодзєя та парафіян, Хрест Пам’яті, а також ювіляр віднайшов могилу свого дідуся Семена та встановив на ній хрест з написом. До речі в селі ще збереглася і хижа дідуся, в якій народилася його матір.

Дмитрах неодноразово організовував лемків Львівщини у поїздки на рідну Лемківщину. Був організатором і основним виконавцем відзначення 25-ти та 30-ти річчя Львівської обласної організації і 50-ти річчя народного ансамблю пісні і танцю “Лемковина”, в якому ще на початках співала його хресна.

З дружиною Орестою виховали синів Назара та Романа. Швидко пливе час і тепер їх сімейне щастя примножують п’ятеро онуків.

Боже Вам заплат, пане Мирославе!

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200