Помер голова луганського лемківського товариства Петро Ясинчак

У вересні 2021 року відійшов у вічність співзасновник та голова Луганського обласного товариства українців, депортованих з Польщі “ВАТРА” Петро Ясинчак (1950-2021). Також він був одним з ініціатором започаткування на Луганщині фестивалю лемківської культури.

Разом з Іваном Шмигельським та Ганною Шапкою Петро Ясинчак був засновником у 2006 році громадської організації, яка об’єднувала українців, які були депортовані з Польщі до УРСР на підставі Угоди між Урядом Української Радянської Соціалістичної Республіки і Польським Комітетом Національного визволення про евакуацію українського населення з території Польщі.

За офіційними даними, у 1940-х роках на Луганщину з території Польщі було переселено близько 9 тисяч лемків. Усі вони були розпорошені по 12 районах області. За підрахунками Петра Ясинчака, до початку російсько-української війни в Луганській області мешкало близько 30 тисяч лемків та їх нащадків. Та найбільш компактно вони проживають у селі Переможному.

З 2005 по 2013 рік у селі Переможне у Лутугинському районі Луганської області, з ініціативи Луганського обласного товариства українців, депортованих з Польщі “ВАТРА”, щорічно відбувався фестиваль лемківської культури «Стежками Лемківщини».

Лемківська громада України сумуємо з приводу смерті Петра Ясинчака! Висловлюємо співчуття родині та побратимам у Луганській області.

Великий Вам Боже Заплат! Спочивайте з миром і вічна пам’ять!

Текст Тарас Радь

Фото та відео Вальтер Максимович

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200