8 вересня поїздка у Київ на відзначення 75-річчя депортації українців з Польщі

8-9 вересня 2019 року відбудеться поїздка членів Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” до Києва для участі у заходах з вшанування 75-річниці депортації українців з Польщі до УРСР.

На підставі Угоди між Урядом Української РСР і Польським Комітетом Національного визволення про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян з території УРСР від 9 вересня 1944 року з терторії Польщі до травня 1946 року було депортовано близько 500 тис. україців Закерзоння. Сьогодні більшість з них проживає у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях, а також в більшості іших регіонах України.

Виїзд відбудеться автобусами у неділю, 8 вересня, ввечері після завершення заходів вшанування у Львові. Після покладання квітів до пам’ятника депортованим на перехресті вулиць Стуса – Кубійовича та реквієму на площі біля пам’ятника Т.Шевченку учасники централізовано зможуть вирушити до Києва для участі у національних заходах вшанування.

Вранці 9 вересня львівська делегація прибуде до столиці, де братиме участь у заходах. Цього ж дня ввечері автобуси повертатимуться до Львова, а у вівторок вранці прибудуть додому.

Участь у поїздці безоплатна. Зголошуватися до п. Наталі, +38 067 718 71 38

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА

проведення Всеукраїнських меморіальних заходів до Дня Пам’яті українців – жертв примусового виселення у зв’язку 75-ми роковинами початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 рр.

8 вересня
Поминальна Літургія за жертвами депортації у храмах Православної церкви України і Української Греко-Католицької Церкви.

9 вересня
10:00 – 13:00 – Круглий стіл на тему: «Відновлення національної пам’яті про злочин тотального виселення українців – автохтонів з історичних українських земель у 1944 – 1951 рр.»
Місце проведення: Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка.

15:00 – 17:00 – Мітинг-реквієм біля Пам’ятного Христа «Жертвам репресій 30-х початку 50-х років» (покладання квітів, панахіда, виступи учасників).

18:00 – 21:00 – Пам’ятна академія за участю представників державної влади, органів місцевого самоврядування, духовенства, засобів масової інформації, іноземних гостей, делегацій обласних і київських ветеранських товариств депортованих українців. Місце проведення: Театр ім. І.Франка.

Підготовку і координацію проведення даних заходів забезпечує центральний орган виконавчої влади – Український інститут національної пам’яті.

Принагідно інформуємо що до Дня Пам’яті також планується проведення радіо і телемарафону, показ документальних фільмів «Втрачена Вітчизна» і «Чорна смуга» та ін., виготовлення тематичної виставки, організація соціальних випусків з Олександром Зінченко у проекті «Розсекречена історія» на телеканалі UA: Перший та «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані, а також підготовка істориком Романом Кабачієм спеціальних матеріалів про депортацію та поширення їх у популярних друкованих засобах інформації, зокрема і видання книги «Вигнані на степи», яка буде презентована учасникам заходів.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200