7 вересня в Українському Католицькому Університеті відбудеться Міжнародна науково-практична конференція

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції на тему “Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.”, яку організовує Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань 7 вересня 2018 року у Львові в Центрі Митрополита Андрея Шептицького Львівського Католицького Університету.

оголошення_20180615_064109

Конференція проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Української Федерації Америки.

9 вересня 2019 р. виповнюється 75 років від початку Великого Злочину Депортації етнічних українців з одвічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у Польщі в 1944-1951рр., внаслідок яких потерпіло понад 700 тисяч українців-автохтонів, серед яких близько 250 тисяч лемків. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене більшовицько-комуністичними режимами Польщі та СРСР, що трактується як етноцид щодо українців.

Під час депортації українців у найбрутальніший спосіб порушувалися основоположні права людини та права національної спільноти, тому ця сторінка історії є трагедією не лише України, але й всього людства.

Проте донині держава Україна не висловила своєї офіційної позиції про ці трагічні події, а злочин не засуджено ані на українському, ані на міжнародному рівнях.

Цьогорічна конференція буде проходити в Рік Справедливості щодо українців, депортованих із т. зв. Закерзоння у 1944-1951 рр., проголошений у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях, що має стати першим етапом підготовки до сумних 75-х роковин початку депортації українців із їх етнічних теренів у Польщі.

Тому ця конференція покликана узагальнити і підсумувати здійснену попередню колосальну науково-дослідницьку роботу, а її висновки повинні послужити основою для встановлення історичної правди про трагедію вигнання українців з історичних етнічних земель в Польщі у 1944-1951рр. та засудження на державному рівні усіх етапів депортації як злочину проти українців і злочину проти людяності з відновленням прав потерпілих як жертв політичних репресій тоталітарних режимів.

Мета конференції: сформувати суспільно-історичні, політичні та правові висновки щодо тотального примусового виселення українців за етнічною ознакою зі споконвічних теренів у 1944-1951 роках, здійсненого комуністичними режимами Польщі й СРСР; забезпечити відновлення національної пам’яті та встановлення історичної справедливості для подальшого зміцнення Української держави.

Тематичні напрями конференції:

1. Аналіз передумов та документів, які стали підставою для примусового виселення українців з етнічних земель у 1944-46, 1947, 1948, 1951 рр., та здійснення їх історичної і політико-правової оцінки.

2. Аналіз процесів вимушених міграцій виселених українців з етнічних земель у 1944-46, 1947, 1948, 1951 рр. у просторовому та кількісному аспектах.

3. Суспільно-історичні, політичні, юридичні та економічні наслідки примусового виселення українців з етнічних земель у 1944-46, 1947, 1948, 1951 рр.

4. Цивілізаційна потреба та нагальна необхідність засудження на державному рівні тотального вигнання українців-автохтонів з етнічних земель у 1944-1951рр. як злочину проти людяності, прийняття відповідного законодавчого акту і інших заходів для встановлення історико-правової справедливості.

5. Інші напрями, які допоможуть розкрити основну тему конференції.

Робоча мова конференції – українська.

Форма участі: очна, дистанційна.

Регламент роботи конференції:

Доповіді на пленарному засіданні – до 15 хвилин

Виступи в обговоренні доповідей – до 3 хвилин

Для участі в конференції просимо:

до 1 червня 2018 р. надіслати заявку на участь із темою виступу та короткою анотацією (до 0,5 стор.) на електронну адресу оргкомітету. Просимо надати таку інформацію:

– ім’я, по батькові, прізвище автора/авторів;

– науковий ступінь, посада;

– місце роботи: назва установи, населений пункт, країна;

– контактна адреса (в тому числі е-мейл), телефон;

– форма участі: очна/заочна, потреба в мультимедіа;

до 15 липня 2018р. надіслати текст доповіді (статті), оформлений за відповідними вимогами, на електронну адресу оргкомітету lemky.sfulo@gmail.com

За надісланими матеріалами планується до дати проведення конференції (7 вересня) видання наукового збірника, тому просимо надсилати тексти доповідей своєчасно.

Вимоги до змісту та технічного оформлення тексту доповіді (статті):

* обсяг статті – до 10 сторінок тексту, набраного у редакторі Microsoft Word;

* формат – А4;

* орієнтація – книжкова;

* відстань між рядками – 1,5 інтервали;

*  шрифт – Times New Roman, розмір 14;

*  поля: ліворуч – 2 см, угорі, внизу – 2 см, праворуч – 2 см;

*  абзацний відступ – 1,25 см;

*  вирівнювання по ширині.

Структура статті:

  • УДК;
  • ім’я та прізвище автора (авторів);
  • назва статті;
  • анотація українською (3–4 речення);
  • ключові слова;
    • у кінці статті подати ім’я, прізвище автора, назву статті, анотацію та ключові слова англійською;
    • для статей іноземною мовою зробити розширену анотацію українською мовою.

Бібліографія подається в кінці статті в алфавітному порядку під заголовком:

Джерела та література

Посилання у тексті статті зазначаються в квадратних дужках, перша цифра – порядок джерела посилання в списку “Джерел та літератури”, друга цифра – номер сторінки, перед яким подається скорочення (зразок: [12, с. 35].

Статті авторів не підлягають додатковому редагуванню.

Інформація для гостей конференції

Проїзд від Головного залізничного вокзалу до Центру Шептицького УКУ: автобус № 16, зупинка «Податкова» (вул. Панаса Мирного/вул. Стрийська).

Можливе розміщення учасників конференції:

оргкомітет пропонує проживання в двомісних номерах в колегіумі УКУ з 6 на 7 вересня або з 7 на 8 вересня (1 ніч). Про таку необхідність треба вказати в заявці.

Контактні телефони оргкомітету:

Ярослава Галик:  +38 096 218 10 78;   +38 095 75 28 129

Електронна адреса оргкомітету: lemky.sfulo@gmail.com

Інформація на сайті СФУЛО: http://sfulo.com/?page_id=228&lang=uk

Поштова адреса оргкомітету: вул. Свободи, 204А/20, м. Яремче, Івано-Франківська обл., Україна, 78501

З повагою,

Оргкомітет конференції

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200