Відбулося засідання Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина” в Івано-Франківську

14 квітня в Івано-Франківську відбулося перше у 2018 році засідання Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина” за участі представників Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської обласних організацій.

Участь у засіданні взяли члени Колегії Степан Майкович, Мирослав Дмитрах, Тарас Радь, Ігор Дуда, Степан Криницький, Ярослава Галик, Бабічук Марія, Мельник Любов. Головував на засіданні голова ВУТЛ Василь Мулеса.

Під час засідання було розглянуто п’ять питань порядку денного:

  1. Звіт про роботу обласних осередків у першому кварталі 2018 р.
  2. Про виконання рішеннь попереднього засідання Колегії ВУТЛ
  3. Про підготовку до відзначення ювілейних й пам’ятних дат 2018 р.
  4. Про підсумки засідання Президії СФУЛО У Львові
  5. Організаційні запитання з проведення з’їзду ВУТЛ

Під час розгляду першого питання було проінформовано про результати діяльності чотирьох обласних осередків Всеукраїнського товариства “Лемківщина” протягом першого кварталу 2018 року. Першим слово взяв голова Івано-Франківської обласної організації Степан Криницький, який повідомив, що осередок організував свято Маланки, провели майстер-клас з писанкарства в Брошневі, долучився до презентації вистави Галини Баранкевич “Вигнані з раю”, прем’єрного показу фільму “Евакуйовані назавжди” і презентації книги Данила Ільницького “Антонич від А до Я” в Івано-Франківську, провели виступи колективів у Калуші, провели Велию у Долині, взяли участь у відвідинах могили-пантеону о.Михайла Вербицького у Млинах (Польща), ведеться робота над встановленням меморіального знаку депортованим в Івано-Франківську.

Про результати діяльності Львівської обласної організації поінформував голова Степан Майкович. Серед проведених заходів традиційне свято  “Лемківське Різдво” (Велия) у Львові, поїздка на Водохреща до Перемишля (Польща), участь у заходах з відзначення Дня Соборності України, виїзна робоча поїздка правління осередку до Команчі (Польща), відвідини могили-пантеону о.Михайла Вербицького у с. Млини (Польща), організація й проведення традиційного X фестивалю “Лемківська писанка”, участь у виставі Галини Баранкевич “Вигнані з раю” та доперм’єрному й прем’єрному показі фільму “Евакуйовані назавжди” в УКУ. Серед найбільших запланованих планів на поточний рік ведеться робота по відзначенню 100-річчя проголошення ЗУНР та Команецької республіки.

Заступник голови Тернопільської обласної організації Ігор Дуда прозвітував про організацію й проведення традиційного свята “Лемківський Йордан” у Тернополі, участі у презентації тритомника Ярослави Галик “Книга пам’яті Лемківщини” в бібліотеці медичного університету, проведення пущання у Чорткові, запуск сайту Чортківської районного осередку товариства, а також про завершення роботи над електронною версією 1-го номера часопису “Дзвони Лемківщини” у 2018 р.

Про результати діяльності Закарпатської обласної організації проінформував голова Василь Мулеса. Серед них святкування коляди у Перечині, заходи з нагоди Дня Злуки, проведення наукової конференції в пам’ять про голову Соймк Карпатської України Августина Штефана в с. Порошково за підсумками якої було прийнято резолюцію, свято писанки у Перечині, Мукачеве й Ужгороді, долучення до поїздки на передову у Званівку з концертами для підтримки українських військовослужбовців, а також повідомлено про видання збірника українських колядок сімома мовами, нового номера журналу “Культурологічні джерела” і річного календаря з одностроями етнографічних групп Закарпаття.

Під час засідання Колегії було сформовано перелік основних ювілейних дат і заходів товариства “Лемківщина” протягом 2018 року. Серед них організація у квітні / травні заходів з нагоди 71-ї річниці акції “Вісла”; відзначення у листопаді 100-річчя проголошення лемківських республік у Команчі і Флоринці; офіційне відкриття у вересні пам’ятника депортованим українцям Закерзоння у Львові; відзначення у жовтні у Львові 30-річчя створення Львівського товариства “Лемківщина”; вшанування у вересні Богдана-Ігора Антонича; проведення і участь у фестивалях у Зарічево, Зиндрановій (Польща), Ждині (Польща), Монастириськах, Зимна Вода; організація у вересні історичної науково-практичної конференції в Українському Католицькому Університеті у Львові і у травні у Тернополі; підготовка до друку мапи-путівника Лемківщини.

По суті питання інформування про підсумки останнього засідання Президії СФУЛО, яке відбулося 24 лютого у Львові виступила голові СФУЛО Ярослава Галик. Вона повідомила про проведену серію зустрічей з народними депутатами і окремими представниками міністерства освіти, культури і закордонних справ з метою підтримки заходів в рамках проголошеного поточного року Роком Справедливості. Серед обговорених питань робота над підготовкою постанови Верховної Ради і указу Президента з нагоди 75-річчя депортації українців з Польщі 1944-1951 рр.; проекту закону про засудження злочину депортації; проведення правової оцінки депортації; орагнізацію науково-практичної конференції “Соціально-історична і політико-правова оцінка тотальної депортації лемків і всіх українців з історичних етнічних земель Лемківщини і всього т.зв. Закерзоння у 1944-1951 р.р.” в УКУ; оголошення конкурсу на розробку символіки на кращу відзнаку до вшанування 75-ліття депортації; проведення заходів з реставрації пам’ятника Сильвестра Сембратовича біля Унівської лаври до 120-х роковин від його смерті; складання списку лемківських пам’ятних місць у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях.

На завершення засідання було обговорено організаційні питання проведення звітно-виборного з’їзду Всеукраїнського товариства “Лемківщина”, яке відбудеться 10 листопада у Тернополі. Для участі було розпреділено місця 160 делегатів поміж суб’єктами ВУТЛ за квотним принципом.

Автор Тарас Радь

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200