Микола Горбаль відновлює костел у селі Летячі на Тернопільщині

Вигляд костелу перед початком відновлювальних робіт

Вигляд костелу перед початком відновлювальних робіт

Відомий український громадський діяч, письменник, дисидент і в’язень радянських таборів Микола Горбаль поставив собі за завдання відновити занедбаний костел у селі Летячі, що у Заліщицькому районі Тернопільської області, у якому пройшло його дитинство та юність після депортації родини з с. Волівець (тепер- Польща) під час так званого обміну населенням між Польщею та УРСР у 1944-1946 роках.

До 1945 року в цьому селі жило понад тридцять родин поляків, які виїхали до Польщі. Тут вони молилися. “Кожен раз, коли приїжджаю до села, відчуваю тягар на серці: “Та тут же ж колись молилися люди. Молилися тому самому Богу, що й ми. То які ж ми християни, що так спокійно дивимося на це святотатство?!” – говорить Микола Горбаль.

Цього літа пану Миколі вдалося тільки очистити територію біля костелу, зробити новий дах, поставити купол і хрест. Усе це обійшлося у 184 000 гривень.По-перше, святиня повинна повернути собі попередній статус: стати святинею, а не сільським смітником. Замість духу спустошення там має оселитися Дух Святий. По-друге,  відреставрований  українцями костел мусів би стати символом порозуміння і зближення двох народів – польського і українського, місцем діалогу двох культур. По-третє, можливо цей храм стане екуменічним центром зближення Христових Церков,  де зможуть відправляти Богослужіння різні Християнські  Церкви.  З Божої ласки усяке може статися. А може це стане місцем для концертів духовної музики. У цьому храмі не було органу, але була фісгармонія. Я думаю, що у Європі ще десь мають виготовляти такий інструмент і я придбаю його.

Реквізити банківського рахунку для пожертв на відновлення костелу: Ощадбанк  5167 4910 0768 9226

“Надіюся, що Бог й надалі допомагатиме мені достойно завершити розпочату справу – каже Микола Горбаль. Я вірю в добре майбутнє України і Польщі і нехай теперішні мої зусилля прислужаться справі порозуміння і зближення двох народів”.

23201743_1983490025239244_1747499414_n[1]

Сучасний вигляд костелу після початку робіт з відновлення: зроблено нове накриття, встановлено купол й хрест та розчищено територію довкола. Фото Миколи Горбаля, 2017 р.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200