Вічна пам’ять. На 89-му році життя померла Ганна Щерба

Сьогодні відійшла у вічність старійшина товариства “Лемківщина” і багаторічна учасниця хору “Лемковина” Ганна Омелянівна Щерба (1927-2017), якій у грудні мало виповнитись 90 років.

Парастас відбудеться 8 серпня ц.р. о 12:00 у каплиці у Львові на вул. Пекарській.

Вічна пам’ять!

* * *

Ганна Щерба народилася 18 грудня 1927 року в сім’ї заможного господаря Омеляна Щерби у чарівному селі Свіржова Руська Ясельського повіту на Лемківщині. Вона була третьою дитиною у сім’ї, у якій також були старші брати Василь та Іван. У рідному селі закінчила початкову школу, а згодом вступила в Українську вчительську семінарію у Криниці. Під час навчання брала активну участь у шкільному хорі та літературному гуртку. Встигла закінчити два курси, однак воєнні лихоліття не дозволили завершити навчання.

У 1944 році, коли фронт наблизився до Дукельського перевалу, зазнала руйнувань і Свіржова Руська.  У цей час помирає мама і пані Ганна стає напівсиротою. У 1945 році її разом з односельчанами було депортовано в радянську Україну, сім’я Щербів опинилася в Донецькій області, а в 1946 році – переїжджає до Львова. Тут Ганна Щерба займається педагогічною та культосвітньою роботою у с. Скнилівок, а згодом обирають депутатом Брюховецької районної Ради народних депутатів.

З перших днів існування хору “Лемковина” 1967 року і до недавнього часу пані Ганна брала активну участь у житті хору, їздила на концерти в Україні та за її межами. Користувалася великим авторитетом серед хористів та лемківської громади. Писала вірші , які друкувалися у “Нашому слові” та “Лемківському календарі”.

Ганна Щерба виховала двох дітей – Євгенію та Олега, була бабцею двох онуків – Олега та Ореста та правнуків – Владислава, Станіслава, Максима, Софіїки, Василини. Лемківська громада Львова висловлює співчуття родині у зв’язку з утратою.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200