Відбулася VII Лемківська Ватра на Закарпатті і засідання Колегії ВУТЛ у Перечині

16 липня 2017 р. у с. Ворочево у Перечинському районі Закарпатської області відбувся VII Закарпатський обласний фестиваль «Лемківська Ватра». При цій нагоді також було проведено чергове засідання колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

Сьомий раз поспіль на Закарпатті відбувся обласний фестиваль лемківської культури, який розпочав естафету Лемківських Ватр 2017 року в Україні. Цього року він вперше відбувався у селі Верочево, який доти локалізувався у Кострина (2011-2015) та Перечині (2016). Організатором фестивалю виступили Всеукраїнське товариство «Лемківщина» разом із Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою, Перечинською РДА, Перечинською районною радою і Перечинською об’єднаною територіальною громадою.

IMG_20170717_0001

Перед офіційним відкриттям «Лемківської Ватри» у Перечині відбулося засідання Колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина» для обговорення поточних організаційних справ. Участь у засіданні взяли наступні члени Колегії: Степан Майкович (Львів), Тарас Радь (Львів), Ігор Дуда (Тернопіль), Ярослава Галик (Яремче), Степан Криницький (Івано-Франківськ), Василь Мулеса (Перечин), Іван Готра (Перечин), а також запрошені гості – голова СФУЛО Софія Федина (Львів) та представники осередку Союзу русинів-українців Словаччини у м.Михайлівці.

 За підсумками засідання було детальніше обговорено чотири питання порядку денного, які були прийняті під час попереднього засідання 21 травня ц. р. в Івано-Франківську. Ігор Дуда проінформував про останні приготування до XVIII Всеукраїнського традиційного фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини», який відбудеться 5-6 серпня ц.р. у м. Монастириська, тоді як Степан Майкович  розповів про приготування і запросив на ІІI Львівський обласний фестиваль лемківської культури «Гомін Лемківщини» 26-27 серпня ц.р. в смт. Зимна Вода біля Львова. Також згідно рішення Колегії голову ВУТЛ Василя Мулесу було уповноважено виступити на VI Конгресі СФУЛО у Львові для презентації результатів діяльності товариства та його обласних осередків, які мають надіслати йому свої пропозиції для формування кінцевого тексту виступу. Крім цього ще раз було обговорено питання участі товариства у Луганському обласному фестивалі лемківської культури «Стежками Лемківщини» 22 вересня ц.р. у с. Штурмове на Луганщині, який планує відновити військово-цивільна адміністація Луганської області. Софія Федина розповіла про VI конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, який відбудеться 24-25 серпня ц.р. у Львові, а також про завершення процедури юридичної реєстрації організації та потребу напрацювання позиції лемківської спільноти у справі політико-правової оцінки Великої депортації українців з Польщі у 1944-1951 рр.

Одразу після засідання члени Колегії взяли участь у покладанні квітів на братській могилі восьми січових стрільців з Перечина, Хуста і Великого Березного, які полягли у боротьбі за самостійну Україну. Разом з хором «Студенка» з Калуша (Івано-Франківська обл.). Біля хреста священик відслужив заупокійну панахиду, а хор виконав національний гімн та стрілецькі пісні.

IMG_20170717_0002

Звідси усі разом вирушили на ватряне поле у селі Ворочево, мешканці якого у той самий час відзначали день села – 465 років від першої письмової згадки. «Лемківська Ватра» розпочалася з виступу дитячих колективів і забав для дітей. Після цього відбулося офіційне відкриття фестивалю із запаленням ватри за участю голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голів Перечинської та Великоберезнянської РДА, голови Перечинської районної ради, голови Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань Софії Федини, голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Василя Мулеси та ін. Паралельно під час «Лемківської Ватри» кілька тисяч учасників фестивалю мали можливість взяти участь у майстер класах традиційних ремесел, дегустації страв лемківської кухні та народних гуляннях.

Перший фестиваль лемківської культури в Україні пройшов успішно. Далі львівську делегацію чекають наступні «Лемківські Ватри», які протягом літа відбудуться 21-23 липня у Ждині (Польща), 5-6 серпня у  Монастириськах (Україна) і 26-27 серпня у Зимній Воді.

Автор Тарас Радь

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200