В Івано-Франківську відбулося засідання Колегії ВУТ “Лемківщина”

21 травня ц.р. у м.Івано-Франківськ відбулося чергове засідання Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина”. На засіданні були присутні 10 з 15 членів Колегії, серед яких було три делегати від Львівської обласної організації – Степан Майкович, Мирослав Дмитрах і Тарас Радь. Головував на засіданні голова ВУТ “Лемківщина” Василь Мулеса.

Під час засідання було розглянуто чотири питання порядку денного, а також різне. Першим питанням було обговорено участь делегації ВУТ “Лемківщина” у VI Конгресі Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, що відбудеться 24-26 серпня 2017 р. у Львові. Згідно рішення Президії СФУЛО від 21 липня 2016 р.  від України буде представлено 7 делегатів – по дві від Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей та один від Закарпатської області. Крім цього Колегія одноголосно підтримала кандидатуру Софії Федини на посаду нового голови Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, що обиратиметься під час Конгресу.

Наступним питанням було розглянуто проведення та учать ВУТЛ у лемківських фестивалях літом 2017 р. Таким чином затверджено:

  • 16 липня – VII Закарпатський обласний фестиваль лемківської культури у м. Перечин, Закарпатська область
  • 21-23 липня – XXXV Лемкмківська Ватра у Ждині, Польща
  • 5-6 серпня – XVIII Всеукраїнський фестиваль “Дзвони Лемківщини” у м. Монастириська, Тернопільська область
  • 26-28 серпня – III Львівський обласний фестиваль лемківської культури “Гомін Лемківщини” у смт. Зимна Вода, Львівська область

Третім питанням було розглянуто можливість участі Всеукраїнського товариства “Лемківщини” у відновленому фестивалі лемківської культури на Луганщині. За пропозицією військової адміністрації Луганської області фестиваль пропонується провести 23-25 вересня в Новому Айдарі.

Замість пропонованої заяви ВУТ “Лемківщина” щодо 70-х роковин операції “Вісла” було прийняти рішення пропонувати внести у порядок денний VI Конгресу СФУЛО окреме питання про правову і політичну оцінку депортації українців у 1944-1951 рр. до УРСР та північно-західні землі Польщі.

Серед іншого було зроблено оголошення про святкування 21 травня кермешу в Івано-Франківську, анонсовано кермеш у Тернополі 25 травня, а також розглянуто питання про статус організації молодих лемків м. Калуш.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200