15 жовтня відбулося третє засідання Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина”

15 жовтня 2016 р. у Тернополі відбулося третє засідання Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина”, у якому взяла участь делегація Львівського обласного товариства у складі трьох осіб на чолі з головою Степаном Майковичем.

Було розглянуто п’ять питань порядку денного. У першому питанні голови трьох організацій-засновників прозвітували про результати діяльності у третьому кварталі поточного року. Голова Львівської обласної організації Степан Майкович проінформував про проведення Днів пам’яті Богдана-Ігора Антонича у Львові та Бортятині, організації поїздок на заходи в Перечин, Красну, Босько, Нагірне й Дуклю, участі в Міжнародному сипозіумі “Знане і незнане про Михайла Грушевського”, створення при Українському Католицькому Університеті Центру “Пограниччя”, про спорудження у Львові пам’ятників Богдану-Ігору Антоничу та депортованим українцям Закерзоння.

Голова Тернопільської обласної організації Олександр Венгринович повідомив про участь у заходах вшанування пам’яті депортованих українців Закерзоння, приготування для відзначення річниці діяльності Лемківського музею в Монастириську, інцидент із спробою підпалу лемківської церкви у Тернополі та подальшу розбудову території довкола церкви, запропонував  активніше долучатися в політичній площині навколо нагнітання польсько-українських відносин.

Голова Івано-Франківської обласної організації Степан Криницький проінформував про участь у заходах вшанування Богдана-Ігора Антонича, двох концертах у міському парку (День Незалежності і День Покрови) та приготуваннях з відзначення 25-річчя діяльності обласного товариства і місцевого лемківського хору.

Голова Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Василь Мулеса прозвітував про діяльність Закарпатської обласної організації, яка провела лемківський фестиваль у Перечині (раніше відбувався у Кострино), взяла участь в освяченні пам’ятника Антона Кашшая з Дубриничів, виставці Василя Свиди у Києві, урочистих заходах у Міжгір’ї, телефонну розмову у справі відновлення київського обласного й міського осередку.

Усі розповіли про участь обласних організацій у фестивалі “Лемківська Ватра” у Ждині, Фестивалі лемківської культури “Дзвони Лемківщини” у Монастириськах та Львівському обласному фестивалі “Гомін Лемківщини” у Зимній Воді.

У другому питанні було затверджено перелік основних заходів організації на 2017 рік. Серед одинадцяти з них це цикл відзначення Різдвяних свят (Свят Вечір у Львові, Кермеш у Тернополі), фестивалі у Зимній Воді і Монастириську, районних фестивалів у Нагірному, Городку, Чорткові тощо, лемківська писанка у Львові, Чорткові і Монастириську, заходів вшанування з нагоди 70-ліття депортації в рамках операції “Вісла”, мистецьких заходів, проведення З’єїзду СФУЛО у Львові та інші.

Третім питанням було внесення змін до Статут згідно нових вимог українського законодавства “Про громадські об’єднання”. Водночас було схвалено пропозицію Львівської обласної організації про необхідність внесення змін в частині затвердження структури ВУТЛ, де замість збірного поняття “місцевий осередок” було конкретизовано вертикаль від найнижчого рівня: сільська організація – міська – района – обласна – республіканська (всеукраїнська) організації. Для внесення змін було вирішено провести засідання Статутної комісії, пропозиції якої будуть прийняті на позачерговому З’їзді Всеукраїнського товариства “Лемківщина”.

У четвертому питанні Олександр Венгринович проінформував про ситуацію з використання бюджетних коштів за поточний рік, а також було обговорено питання подачі документів обласними організаціями для отримання коштів на наступний рік.

У п’ятому питанні серед різного директор Лемківського музею у Монастириську Михайло Тиханський розповів про підготовку і програму заходів з відзначення річниці діяльності музею, що відбудуться 5 листопада 2016 року у Монастириську. Поміж тим він звернувся до керівництва обласних організацій з проханням передати на збереження музею документи й матеріали з історії діяльності ВУТЛ.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200