Мер Львова скерував листа меру Романові Хомі. Мер Перемишля відповів.

Подаємо текст листа повністю

lviv«Впродовж багатьох років Львів та Перемишль тісно співпрацюють як потужні культурні центри та розвивають співпрацю, спільно реалізовують різноманітні проекти. Однак, подія, що відбулася 26 червня 2016 року, коли група радикально налаштованих осіб перекрила дорогу, якою рухалася мирна процесія духовенства та вірян УГКЦ і під образливі скандування та провокативні закиди влаштувала штовханину, схвилювала та обурила українців. Деякі з молодиків топтали та підпалювали синьо-жовту стрічку, яку ніс один з учасників ходи. Такі дії є неприпустимими і розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Також із глибоким занепокоєнням та тривогою ми сприйняли звістку про скасування концерту українського гурту «Ot Vinta» та святкових заходів щодо відзначення свята Івана Купала. Хочу зазначити, що агресія та надмірний радикалізм ніколи не можуть бути виправданими. Ворожість та протистояння завжди вносять розбрат, смерть, біль та страждання.

Сподіваємося, що Ви зробите все можливе, щоб дана провокація проти українців, отримала належне розслідування, винних покарали, а українська громада отримала вибачення і надалі могла реалізовувати свою культурну та національну ідентичність в Польщі.

Враховуючи дружні відносини між нашими містами та державами, впевнений, що керівники державної влади та органів місцевого самоврядування в Польщі зможуть гарантувати повагу до українців на її території», – зазначено у листі міського голови Львова Андрія Садового до Президента міста Перемишля пана Роберта Хоми.

***

8 липня президент міста Перемишля Роберт Хома відповів на лист мера Львова Андрія Садового щодо останніх подій у Перемишлі з українцями. Він зазначив, що влада Перемишля зробить все, аби подібні події не повторились.

«Впродовж 14 років на посаді Президента міста Перемишля, особливої уваги я надавав співпраці між нашим органом місцевого самоврядування, а також українськими органами місцевого самоврядування. Як і Ви, я вважаю, що наші контакти мали дуже добрі результати та сприяли кращому розумінню між нашими народами. Нічого в цьому сенсі не змінилося, та я переконаний, що в майбутньому також нічого не зміниться, а події, що відбулися нещодавно у Перемишлі, не матимуть негативного впливу на нашу співпрацю.

Хочу запевнити Вас, що ми як місцева влада Перемишля зробимо все для того, аби подібні події не мали більш місця, а також надіюся, що українська громада нашого міста успішно долучиться до діалогу між нашими народами», – зазначено у листі мера Перемишля Роберта Хоми.

Джерело Інформаційний портал ЛМР

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200