У Перемишлі польські націоналісти напали на мирну ходу українців

У Перемишлі група поляків у неділю намагалася перешкодити процесії греко-католиків і православних, яка йшла на місцеве українське військове кладовище, щоб вшанувати воїнів українських визвольних змагань, інформує видання Простір. Урочистість відбувалась з нагоди Свята української національної пам’яті, яке відбувається у Перемишлі вже багато років.

Польські радикали перекрили дорогу для української колони під час церковної ходи

Як заявили в місцевій поліції, не було необхідності використовувати силу. На військовому кладовищі в Перемишлі поховані Українські січові стрільці, вояки Української галицької армії, які в 1918—1920 роках на чолі з Симоном Петлюрою боролися поруч з Юзефом Пілсудським. Після підписання в 1921 році Ризького миру між Польщею та радянською Росією, воїни Петлюри були інтерновані, в тому числі в Пикуличах поблизу Перемишля. Там більшість з них померла від тифу і була похована на кладовищі.

На цвинтарі також є дві братські могили українських повстанців, які в січні 1946 року і травні 1947 року загинули в селах Бірча і Лішна. Кілька років тому з ініціативи Ради з охорони пам’яті боротьби і мучеництва вони були ексгумовані і перевезені до Перемишля на військове кладовище.

Шовіністичні гасла польських радикалів

Шовіністичні гасла польських радикалів

Як розповів співробітник прес-служби поліції з Перемишля Боґуслав Себастяняк, поліція відокремила учасників процесії та людей, які заважали церемонії.

«Десятки людей увірвалися на вулицю і спробували зупинити ходу. Поліція приїхала між ними і розділили їх. Не було ніякої необхідності застосовувати силу», — сказав Себастіняк.

Коли його запитали про те, хто саме перешкоджав ході українців, представник поліції розповів, що правоохоронці перевірили посвідчення осіб, знають їхні дані, проте, за словами правоохоронців, контрманіфестанти не ідентифікують себе з якоюсь групою.

Іншої думки — голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, який взяв участь в урочистостях. Він наголошує, що контрманіфестанти мали футболки націоналістичної польської організації Усепольської молоді.

«Вони вигукували образливі слова на адресу учасників української процесії. День пам’яті наших героїв відзначається від 1920-х років, з перервою на комуністичний період. Але ці подія ніколи не викликала суперечок. Тільки тепер деякі почали цинічно використовувати той факт, що на цьому цвинтарі знаходяться могили членів УПА, намагаються викликати суперечки навколо польсько-українського конфлікту», - заявив Тима.

Радикали напали на учасника ходи і порвали його чорно-червону вишиванку

Радикали напали на учасника ходи і порвали його чорно-червону вишиванку

Також за словами очевидця, журналіста, який хотів залишитися анонімним, під час процесії виникли сутички: нападники атакували учасників української процесії; один з них, 60-річний чоловік, мав розірвану сорочку.

Свідок додав, що серед контрманіфестантів були не лише місцеві хулігани, а й люди, які ідентифікують себе з націоналістами та псевдовболівальниками. Вони несли плакати, в тому числі «Бандерівці і їх прихильники — геть з Польщі» або з посиланням на річницю Волинської трагедії.

Джерело:  ZaxidNet

Фото nowiny24.pl

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200