Памятник депортованих у Самборі знову хочуть перенести

Самбір._Пам’ятний_знак_депортованим_українцям_з_Лемківщини_Холмщини_Надсяння_Підляшшя-300x225У Самборі знову хочуть перенести пам’ятник депортованим українцям з Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя. Подібна ситуація вже мала місце у червні 2014 року, коли у місті якісь молодики ініціювали збір підписів для знесення пам’ятника.

За інформацією Самбірського районного осередку товариства з такою ініціативою виступив голова Самбірської міської ради Юрій Петрович Гамар (висуванець партії “Воля”).

Метою такої “ініціативи” є бажання віддати територію, на якій знаходиться пам’ятник для будівництва автомобільної стоянки. Сам монумент, начебто, буде перенесено на площу, де знаходиться пам’ятник провіднику ОУН(р) Степану Бандері та зв’язковій УПА Анні Черешньовській. Проте для того, щоб не брати відповідальність на себе міський голова пропонує, аби таке рішення прийняла громада міста.

Львівське обласне товариство “Лемківщина” та лемківська громада Львівщини виступає проти перенесення пам’ятника депортованим українцям Закерзоння. Розглядає подібні “ініціативи” не інакше як провокацією і свідомим потуранням пам’яттю людей, яких примусово було вигнано з рідних домівок. Особливо це виглядає цинічним перед 70-ми роковинами депортації українців Закерзоння до УРСР.

Довідка

Пам’ятник було встановлено на Привокзальній площі м. Самбора у 2005 р. до 60-річчя депортації українців Закерзоння. Задуманий проект символізує горду, незалежну українку-матір, яка зі своїми трьома дітьми і пожитками йде, начебто, хресною залізничною дорогою, якою пройшли сотні тисяч українців, депортованих комуно-більшовицькою системою.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

7 коментарі до Памятник депортованих у Самборі знову хочуть перенести

 • Наталя висловився:

  У мене були депортовані мама і тато та тато мого чоловіка. Моі діду і бабця ніяк не могли змиритися з депортацією. Це біль моєї великої родини. Я мешкаю у Львові, але приїздила з родиною на відкриття пам’ятника до Самбора. я добре пам’ятаю, як плакала моя мама. Це моя історія, а не Ваша – пане Голово м. Самбора. Голови приходя та ідуть і не завжди їх вибирають на другий термін. Пане Голово – залишіть по собі хороші справи , а не руйнуйте те що робили інші. Через Самбірську станщію прийшли десятки тисяч виселених Українців!!! Рідна сестра мого діда іхала з п’ятьма маленькими дітьми – чоловік загинув. Не всі пам’ятники веселі і стоять там де хотілося б усім.

  • Taras
   Taras висловився:

   Пані Наталію!

   Дякую. Так само як Ви думає багато з нас. Сподіваємося у місцевої влади вистачить глузду не робити цього.

 • Мирослава висловився:

  Для чого руйнувати те, що вже створено? Творіть самі!

  • Зіновія Панько висловився:

   Руйнують, бо хочуть подалі від очей сховати свій тяжкий злочин.

   • Taras
    Taras висловився:

    У даному випадку це питання перспективної земельної ділянки для паркінгу. Політики у цьому на щастя не має

 • Зіновія Панько висловився:

  Родину мого діда Катинського Стефана Павловича депортували з села Коростенко 1951 року. Нині я мешкаю в Дніпрі, але щороку відвідую могили рідних. Так само стаю на коліна перед памятником тій Матері з дітьми на Привокзальній площі в Самборі і молюся за долю людей, які вигнані були з обжитих хат і з вузликом в руках, голодні, хллодні, з розпукою в серці дивились у своє непевне майбутнє, не розуміючи, кому так потрібні їхні страждання. Як птахи, що ніколи не повернуться до рідної домівки. Я проти перенесення памятника в інше місце, бо він втратить свій глибинний зміст

  • Taras
   Taras висловився:

   На щасть, цю пропозицію було відкладено на невизначений термін. У даній ситуації це не політичне, а економічне питання або краще буде сказати бізнесове – банальне бажання отримати привабливу діялнку землі для паркінгу. Все залежить від позиції міської ради Самбора і чи депутати відважаться колись у майбутньому рпоголсоувати за таке рішення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200