Історики з України та Польщі відновлюють діалог

Відновлюється ідея Польсько-українського форуму істориків. Це спільна ініціатива Інститутів національної пам’яті Польщі та України. Можливо, що в цьому процесі також братимуть участь члени Українського історичного товариства у Польщі.

Повернення істориків обох країн до діалогу з найгостріших питань історії польсько-українських стосунків, безперечно, стає центральною подією року на шляху до двостороннього примирення щодо минулого. Група займатиметься хронологічними рамками 1939–1947 рр., а перше засідання українсько-польського форуму істориків відбулося 2–4 листопада в столиці України. Були вирішені організаційні питання, які стосуються праці форуму, окреслено основні напрями та конкретизовано теми його діяльності на 2016 р.

«Після семирічної перерви польський та український Інститути національної пам’яті відновлюють діалог між істориками. На першій зустрічі обговорено принципи взаємодії і правила співпраці, щоб надалі співпраця мала ефективний перебіг», – говорив на брифінґу після зустрічі в Києві віце-голова Інституту національної пам’яті Польщі Павел Укельський.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, зокрема, говорив про «асимет-рію пам’яті», тобто коли в українському суспільстві нічого не знають про важливі події для польського суспільства, натомість у польському не знають фактів з української історії, які є частиною пам’яті українського суспільства. За словами В. В’ятровича, саме діалог між польською та українською сторонами міг би допомогти обом народам краще зрозуміти і більше дізнатися один про одного, знівелювати взаємні звинувачення та припинити політичні маніпуляції на тему минулого у відносинах між обома країнами.

Зустрічі групи відбуватимуться двічі на рік – навесні та восени, з чергуванням місць зустрічі в Україні та Польщі. Визначено вже терміни зустрічей 2016 р. У березні засідання буде в Польщі (історики обговорюватимуть проблематику польського та українського підпілля на території ІІ Речі Посполитої), а в жовтні дискутуватимуть на тему Волинської трагедії 1943 р.

До спільної праці залучені 12 істориків. Співголовуючими обрано професора Юрія Шаповала та професора Вальдемара Резмера. Польську сторону представляли такі дослідники історії, як Ґжеґож Грицюк, Ґжеґож Мазур, Ґжеґож Мотика, Ян Пісулінський, Вальдемар Резмер, Маріуш Зайончковський, Дорота Левша, Павел Укельський та Кшиштоф Персак. До української частини групи увійшли дослідники українсько-польської історії ХХ ст. – Іван Патриляк, Ігор Ільюшин, Леонід Зашкільняк, Богдан Гудь, Володимир В’ятрович, Юрій Шаповал, а також Олена Гуменюк, Аліна Шпак та Олександр Зінченко.

У процесі праць так само повинні брати участь історики Українського історичного товариства у Польщі. Зокрема про це говорить голова товариства проф. Роман Дрозд.

Автор Павло Лоза

Джерело: Наше Слово №49 від 6 грудня 2015

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200