Відбувся перший фестиваль “Гомін Лемківщини”

У с. Зимна Вода в останні вихідні серпня відбувся перший фестиваль “Гомін Лемківщини”. Головні організатори фестивалю ЛОО ВТ “Лемківщина” та сільська рада Зимної Води працювали над втілення свого задуму з минулого року, адже планували, щоб перший лемківський гомін прозвучав наприкінці літа 2014 року. В силу напруженої ситуації на сході України фестиваль було перенесено. Тому недивно, що перші слова зі сцени були присвячені тим, хто воює за свою Батьківщину, оберігає Її цілісність, і тим, хто віддав за Неї життя.  Було піднято державний прапор України та прапор ЛОО ВТ “Лемківщина”, запалала перша ватра фестивалю.

Під сценою зібралося чимало людей: хто приїхав зі сусіднього Львова, а хто добирався з віддалених куточків Львівщини, були також гості з Лемківщини. Усі уважно слідкували за дійством, яке відбувалося перед ними. На сцену винесли сніп, на який кожний виконавець зав’язував свою стрічку як символ єднання. Виступали народні колективи, солісти, поети зі своїм цікавим та оригінальним доробком. Публіка їх розуміла, бо тема депортації була всім близька.  Поруч біля сцени стояла  експозиція старих фотографій, що відображала окремі фрагменти життя українців Закерзоння в 1944-1951 роках та після депортацій.

Зі сцени звучали також веселі жартівливі пісні, гуморески, що привертало увагу багатьох відвідувачів. На фестивалі відчувалася родинна атмосфера, особливо в ті моменти, коли хтось зустрічав свого знайомого, якого може побачити лише на подібних заходах. Також тут можна було навчитися малювати яворівські іграшки, зіграти кілька партій шахів, потанцювати тощо.

По закінченню суботнього дня запалала молодіжна ватра. Молоді лемки разом з друзями зібралися при ватрі, щоб поспівати пісень та розважитися. Співали як знані, так і нові пісні, бо кожен міг замовити якусь за своїм бажанням. Чи то полум’я вогню, чи величезний повний місяць, що котився по верхів’ях  дерев, але щось надихало молодь до гарного співу і приємних розмов.

Неділя розпочалася зі Служби Божої, а потім продовжилася виступами колективів. Навіть не думалося, що стільки виконавців мають у своєму репертуарі лемківські пісні і, що вони можуть настільки по-різному звучати.  Часто та сама пісня різними виконавцями виконувалася зовсім по-новому, ніби і не та.

Закінчився фестиваль “Гомін Лемківщини” словами “До зустрічі в наступному році”!

 

 

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200