На Хрещатій відновили памятний хрест

Хрещата 2015 116 липня 2015 року члени Львівського обласного товариства«Лемківщина» на чолі з головою організації Степаном Майковичем взяли участь у заходах щодо встановлення та посвячення хрестів на г.Хрещата, Команчівський повіт у Польщі.

Організатором заходу була Спілка українських політвязнів і репресованих Польщі. На місці колишнього шпиталю УПА було відправлено панахиду та посвячено сім нових хрестів.

Довідка

23 січня 1947 року у підземному бункері УПА, що у лісовому гірському масиві Хрещата, щоб не здатися супротивнику, загинули всі, хто перебував у ньому – і поранені, і хворі, і медичний персонал. За різними оцінками, різна кількість загиблих осіб – від семи до 20. Сам підземний бункер – надзвичайно унікальний об’єкт, який діяв протягом 1945–1946 років. У 1947 році він був знищений польськими військами.

Фото Вальтер Максимович

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200