Ми памятаємо. Михайло Дудра (1912-1982)

16 листопада 1912 року у м.Джерсі Сіті (США) народився Михайло ДУДРА (1912-1982) – українсько-американський учений, суспільний діяч, дійсний член НТШ, член-кореспондент Українського католицького університету в Римі. Автор і редактор численних наукових праць з питань політичної економії.

Малим хлопцем повернувся з родиною до Лемківщини. Після народної школи закінчив у 1932 р. Українську гімназію в Перемишлі і вступив до Львівського університету. Ще під час студій працював у Лемківській секції при «Просвіті». У 1934 р. вигнаний з Польщі.

У 1942 р. закінчив у Європі студії і здобув звання доктора прав і суспільних наук в Українському Вільному університеті та доктора політичної економії в Карловому університеті в Празі (1945).

1947–1949 Доцент Української Високої Економічної Школи в Мюнхені.

Після війни повернувся до США і присвятив себе університетській праці як професор економії. З 1949 був довголітнім викладачем коледжів, досліджував аґрарну політику в США і оплату праці робітників, писав нариси історії економічних доктрин англійською мовою.

У 1961 р. в університеті Сент-Френсіс в Лоретто започаткував промислову школу, якою керував 20 років. У 1971 р. від Департаменту праці США отримав звання заслуженого професора, а в 1982 р. – почесний докторат. В університеті, де Михайло Дудра був першим директором програми «Зв’язки з промисловістю» до сьогоднішнього дня існує «Стипендія Михайла Дудри» (Dr. Michael Dudra Memorial Endowment Scholarship), заснована у 1986 році вдовою, Дарією Дудрою.

У період проживання у США Михайло Дудра розгорнув активну роботу серед лемківської еміграції, став членом-співорганізатором Організації Оборони Лемківщини (ООЛ). У 1934-1937 роках був редактором «Лемківського дзвону» в Нью-Йорку. У 1935 році з його ініціативи було засноване Третє відділлення ООЛ в місті Пасайк. Відвідуючи лемківські громади в США і Канаді, виголосив сотні доповідей, допомагав у створенні відділів ООЛ.

Помер 31 жовтня 1982 року, похований у м.Лоретто (США).

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200