Відзначення Дня памяті Б.-І.Антонича у Львові (76-а річниця від дня смерті)

У суботу, 6 липня у Львові відбулися заходи з нагоди Дня памяті Богдана-Ігора Антонича (1909-1937). У цей день виповнилось 76 років від смерті Великого українського поета та Лемка, якому було відведено лише 28 років життя. Хоча Антонич народився у селі Новиця на Лемківщина та був похований у Львові, де здобув вищу освіту, проживав і провів значну частину свого свідомого життя.

Вранці у Львові та Бортятині відбулися заупокійні Служби Божі за Богдана-Ігоря Антонича, їмусть Ольгу та отця Василя Антонича (батьки поета).

Після цього була панахида на могилі Богдана-Ігора Антонича на Янівському цвинтарі, поле №4. Відслужив її парох лемківської церкви Св.Ольги та Володимира у Шевченківському гаю о.Анатолій Дуда.

Віддати гідну шану Антоничу прийшла значна кількість членів Львівської обласної організації “Лемківщина” та “Молодої Лемківщини”, учні Бортятинської школи та працівники Музею-садиби родини Антоничів в селі Бортятин (парохом місцевої церкви був батько поета о.Василь Антонич-Кот, який похований на сільському цвинтарі), а також поет Ігор Калинець, який разом із дружиною Іриною та колегами у далекому 1964 році відшукали поховання Антонича.

Після панахиди учні “поклали” поетичний вінок на могилу, продикламувавши вірші Поета, Ігора та Ірини Калинців. Під час свого виступу Ігор Калинець поділився спогадами про пошук поховання, відновлення могили та написання книги про це. В результаті пошуку вдалось встановити, що поряд із Богданом-Ігорем похований його вуйко Володимир Волошинович, який помер на пів року раніше, та біля якого поховали самого Поета. Більше про це, і не тільки, можна прочитати у книзі “Знане і незнане про Антонича” (Львів, 2011).

На завершення голова товариства Степан Майкович відав шану Богдану-Ігору Антоничу та висловив слова вдячності усім учасникам панахиди, побажавши і на далі збиратись так числено.

Маємо за свій обовязок берегти світлу память про Великого сина лемківської землі та відати шану у День його народження (5 жовтня), день смерті (6 липня) чи День усіх святих (1 листопада), коли на могилі Богдана-Ігора Антонича за гарною традицією збираються львівські письменики.

Довідка

Народився Б.-І.Антонич 5 жовтня 1909 року у с.Новиця на Лемківщині у сімї греко-католицького священика Василя Антонича-Кота та Ольги Волошинович. З середини 1920-х років сімя проживала у с.Бортятин на Львівщині. У Львові поет здобув вищу освіту і розпочав активну та плідну літературну діяльність. За свої неповних 28 років життя Антонич видав чотири збірки поезії (“Привітання життя”, 1931, “Велика гармонія”, 1932-33, “Три перстені”, 1934, “Книга Лева”, 1936), ще дві збірки вийшли посмертно (“Зелена Євангелія”, 1938, “Ротації”, 1938).

Останні девять років свого життя Поет прожив у Львові у сімї рідного брата матері Володимира Волошиновича за адресою вул.Городоцька, 50 у Львові. Сьогодні на фасаді будинку встановлено меморіальну таблицю.

Поховали Богдана-Ігора Антонича 8 липня 1937 року на Янівському цвинатрі у Львові. Могилу Поета було втрачено у роки військових лихоліть і віднайдено у 1964 році завдяки зусиллям молодих львівських письмеників. У 1989 році на могилі постав пам’ятник авторства скульпторки Теодозії Бриж.

Тарас Радь

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200