Бойки, лемки, українці… Перепис через інтернет

Продовжуємо слідкувати за підсумками перепису населення у Польщі у 2011 році. Попередні публікації на цю тему на нашому сайті “Підсумки перепису населення у Польщі: (не)корисна методологія”, “Заокруглені” результати перепису населення у Польщі”, “Ми теж населення держави” та “Скільки статистичних українців на Підляшші?”.

* * *

У ході самоперепису через Інтернет 15 139 людей у Польщі зазначили свою українську національність. Використання веб-мережі було одним з методів проведення Національного перепису населення (НПН) 2011 р. До кінця цього року має з’явитися публікація, повністю присвячена нацменшинам у НПН.

– Такі дані про кількість осіб, які переписувалися в Інтернеті, мають більш методологічне значення: вони вказують лише на один зі способів збору інформації під час НПН. І насправді ці цифри не відображають справжнього кінцевого результату, бо він є наслідком зібраних за допомогою різних методів даних, – вважає Ґжеґож Гудашевський, головний спеціаліст департаменту демографічних досліджень при Головному статистичному управлінні (ГСУ, пол. GUS).

ГСУ подало кількість декларацій меншин у самопереписі на прохання сеймової комісії національних та етнічних меншин. І хоч, як неодноразово заявляли працівники ГСУ, дані самоперепису мали допоміжну роль у загальному підрахунку результатів перепису, то для меншин це має особливе значення, оскільки вказує на їхню активність.

Треба сказати, що кількість українських декларацій в Інтернеті (більше як 15 тис.) є однією з найвищих серед усіх інших меншин та етнічних груп. Крім того, за даними ГСУ, лемками в самопереписі назвали себе 4768 людей. На це напевно мала вплив активність нашої громади, тобто проведена акція волонтерів.

На сьогодні ГСУ подало дані самоперепису лише для національних меншин, етнічних груп і тих, хто вживає реґіональну мову, про що говориться в?законі про нацменшини: в останньому рапорті «Населення і стан та демографічно-суспільна структура держави», оприлюдненому ГСУ в лютому, подано близько ста таких груп. Серед них є, наприклад, русини, до яких зараховано 638 осіб. Крім того, в рапорті подаються інформації про вживання мов і?діалектів удома. За даними ГСУ з?НПН 2011 р., українською користується 24539 осіб, лемківським діалектом – 6279, але виступають теж мішані діалекти: наприклад, 516 осіб спілкуються білорусько-українським діалектом.

Джерело: “Наше слово”, №24 від 16 червня 2013

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200