Пам’ять про українські жертви у Павлокомі

Цьогорічне відзначення пам’яті жертв у селі Павлокомі, організоване Перемиським відділом ОУП, почалося 3 березня в Явірнику-Руському. Саме туди прибули учасники відзначення з Перемишля та зі Львова.

Фотографія автора статті

У складі делеґацій з України, які приїхали двома автобусами, були, зокрема, голова Львівської обласної ради (ЛОР) Петро Колодій, депутати ЛОР Павло Хобзей, Святослав Шеремета і Ярослав Кравченко, голова Львівського обласного товариства «Просвіта» Ярослав Пітко, голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа, представники Львівської обласної державної адміністрації, товариства «Україна–Світ», голова товариства «Львівська бесіда» Тетяна Крушельницька.

У Явірнику народився пізніший священик і творець мелодії до Національного гімну України, о. Михайло Вербицький (1815–1870). Тут у старовинній церкві о. Павло Поточний відслужив молебень до всіх святих українського народу. Відтак твори духовної музики виконали члени шкільного хору ім. М. Вербицького з перемиської «шашкевичівки» під дириґуванням Ольги Попович. Про історію села та церкви розповів Юліян Бак. Зі словом до присутніх звернувся римо-католицький прелат з Динова, о. Станіслав Януш, наголошуючи на велич постаті о. Вербицького та християнську науку, яка дорожить національною традицією.

Кількість учасників ще збільшилася в Павлокомі, куди приїхали українці з Сянока й Репеді. Отець Поточний відслужив панахиду за упокій душі жертв відділу Армії крайової під командуванням Юзефа Бісса-«Вацлава», які загинули в березні 1945 р. Після панахиди голова Перемиського відділу ОУП Марія Туцька подякувала гостям та попросила до слова генерального консула України в Люблині Івана Грицака. Він звернув увагу на те, що в Польщі кількість українських місць, які вимагають пам’яті, дорівнює 700. Вони чекають на свої увічнення. Натомість голова ЛОР П. Колодій підкреслював, що лише формула «прощаємо і просимо прощення» зміцнює хороші відносини між українською та польською націями. В. Середа зі львівського товариства «Надсяння» поділився спостереженням, що в Польщі при нагоді вшанування пам’яті жертв, наприклад, Волині, не згадують про українські жертви – польська пам’ять, на жаль, однобічна.

Автор Богдан Гук

Джерело: “Наше Слово”, №13 від 31 березня 2013

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200