Відбувся V Всеукраїнський фестиваль “Лемківська Писанка”

Символом життя є писанка моя,

Вірою в безсмертя, що зійшла з небес.

Вдячний буду Богу за життя і я,

Славмо Бога! Наш Христос Воскрес!

“Славень Лемківській Писанці”, сл. Богдан Пастух

З 26 по 28 квітня цього року у Львові відбувався V Всеукраїнський фестиваль-конкурс «ЛЕМКІВСЬКА ПИСАНКА». Організатором Фестивалю традиційно були львівська Дитяча школа народних мистецтв, Фундація дослідження Лемківщини (Львів) та Львівське обласне товариство “Лемківщина”. Цьогорічний “Писанка” була ювілейною і запамятається її учасникам та гостям надзвичайно насиченою програмою.

Розпочався Фестиваль у пятницю в Українському Католицькому Університеті. Там, ще до офіційного відкриття “Лемківської Писанки”, студентська молодь отримала можливість вперше познайомитись з самобутньою традицією розпису лемківської писанки, а також спробувати власні сили під час майстер-класу.

У суботу Фестиваль продовжився у Дитячій школі народних мистецтв, де відбувалась його офіційна та конкурсна частина. Десятки майстер-класів писанкарів з усієї України – Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Полтавщини, Черкащини, а також гості з Польщі та Словаччини – ділилися досвідом один з одним та навчали усіх охочих основ мистецтва малювання лемківської писанки.

Школу оповив запах топленого воску, а класи заполонили натовпи охочих людей, молодших і старших, досвідчених і не дуже. Проте основну частину аудиторії становили гості, які побачили процес розпису лемківської писанки вперше. Кожен, хто узяв до рук писачок, отримав змогу торкнутися сакраментального усесвіту лемків, які передають традиційні символи лемківської писанки – сонце, звізда, квітка, дерево, вода, ластівка, бджола, колосок, сніп, риба, павук, – які виринають на яйці з під нанесених воском крапок та ком.

Координатори конкурсної програми “Лемківської Писанки” були Галина Вихованська та Лілея Квасниця-Амбіцька, а кураторами – Марія Янко, Соломія Сенчик, Софія Канас, Володимира Гурська.

У цей же день відбувся круглий стіл на тему «Народні традиції та звичаї лемків, їх розвиток у сучасній культурі та побуті». Він став майданчиком, на якому майстри-писанкарі ділилися досвідом та думками про багатогранну традицію української писанки, різнопланові техніки виконання, обговорили особливості орнаментики лемківської писанки, а також плани на майбутнє.

У завершальний недільний день “Лемківської Писанки” учасники Фестивалю взяли участь у спільній молитві на Богослужінні у Лемківській церкві в Шевченківському гаю. Після цього відбулося відкриття виставки «Намалюй мі писаночку» і вручення дипломів учасникам фестивалю у Львівському музеї етнографії і художніх промислів.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200