Зверення УПЦ КП з приводу 70-х роковин Волинської трагедії

ЗВЕРНЕННЯ ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА
З НАГОДИ 70-Х РОКОВИН МАСОВИХ ВБИВСТВ НА ВОЛИНІ

Дорогі брати і сестри!

Цього року виповнюється 70 літ від часу масових вбивств на Волині – трагедії, яка стала чорною сторінкою у відносинах двох братніх народів, українського і польського.

З Божої волі український та польський народи багато століть є сусідами. Українці та поляки мають багато спільного в мові, культурі, традиціях. Тривалий час долі наших народів були переплетені державними узами. Споріднює нас і досвід боротьби за власну свободу проти іноземних поневолювачів, проти імперських і тоталітарних режимів.

Як і між людьми, відносини між народами складаються, на жаль, не лише зі світлих сторінок. Поруч зі спільними перемогами та мирною працею, поруч з дружбою та братерством не раз українсько-польські відносини позначалися конфліктами та боротьбою. На жаль так було і в минулому ХХ столітті.

Український та польський народ є християнськими народами, а Господь Ісус Христос закликає нас прощати провини один одному, закликає до любові й миру між собою.

Переконаний – абсолютна більшість українців та поляків сприймають цей Божий заклик, прагнуть будувати дружні, братні стосунки між нашими державами та народами. Підтвердженням цього є особливі партнерські відносини України й Польщі, які склалися у останні десятиліття.

В минулому вже відбулася низка важливих державних, церковних та громадських актів, спрямованих до українсько-польського примирення: заяви Президентів України та Польщі, парламентів (Верховної Ради та Сейму), церковних ієрархів, громадських діячів. «Прощаємо і просимо про прощення» – ці слова допомагають кожному з нас, українцю і поляку, залишити у минулому викликані протистоянням гнів, ненависть, бажання помсти чи реваншу.

Повинна залишитися пам’ять. Ми разом повинні гідно вшановувати жертв українсько-польських конфліктів, ми повинні молитися про них. З нагоди роковин Волинської трагедії цього року ми повинні особливо вшанувати загиблих під час братовбивчого конфлікту. Сподіваюся, що спільна участь українських та польських представників, православного, греко-католицького та римо-католицького духовенства, спільна молитва та заходи пам’яті у храмах та на місцях поховання жертв стануть добрим прикладом і свідченням примирення. Того примирення, завдяки якому подібні конфлікти й трагедії ніколи не зможуть повторитися у майбутньому.

Як вияв примирення та на знак готовності разом будувати краще спільне майбутнє закликаю схилити голови в пам’ять про жертв, піднести за них свої молитви. Закликаю всіх українців та поляків зберігати у серці християнські слова: прощаємо і просимо про прощення. Історикам належить далі досліджувати причини, перебіг та наслідки українсько-польського протистояння, але чорні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і майбутнього. Зло ніколи не можна перемогти злом, а лише добром.

Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату, від себе особисто звертаюся до братів поляків, засвідчуючи: ми прощаємо і просимо вас про прощення. Мир між нашими народами нехай буде нерукотворним пам’ятником жертвам конфлікту. Нехай Господь упокоїть їхні душі в оселях праведників! Вічна їм пам’ять!

ФІЛАРЕТ,

Патріарх Київський
і всієї Руси-України

 

Нагадаємо, раніше з аналогічною заявою до вірян звернувся Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200