Лемківський ресторан та українські пісні в американському фільму “Мисливець на оленів”

В оскароносному фільму «Мисли́вець на о́ленів» (The Deer Hunter), який вийшов на екрани 1978 року, події його першої частини відбуваються у лемківському ресторані (Lemko Hall) у місті Клівленд. Один з трьох товаришів одружується і святкує весілля у ньому, де лунають українські весільні пісні і танці, зокрема гопак.

Аналогічні “Lemko Hall” також були в інших американських містах, зокрема в Йонкерсі, Монро, а також штатах Пенсильванія та Огайо. Крім цього був «Lemko-Park». Всі вони були засновані в 1950-х і тішились популярністю серед американських лемків, серед яких, на жаль, також було багато так званих карпаторусинів.

Ще в 1890-х роках було багато так званих карпато-русинських імігрантів до вугледобувних сіл Пенсільванії. Багато хто з них називав себе лемками. Перші лемківські зали чи Lemko Halls могли бути побудовані на початку 1900-х років. “Lemko Hall” в Клівленді, що був побудований лемками у 1910 році як салон і світський зал, а у 1930-х роках його купив Лемківське товариство (Lemko Association).

Лемківське товариство США та Канади було найбільшою громадсько-культурною організацією серед лемківських емігрантів у Північній Америці. Протягом 1936 року вона була офіційно прокомуністичною, підтримувала план переселення лемків з їхньої карпатської батьківщини до Радянського Союзу для вирішення соціально-економічних та національних проблем. Вони прийняли антифашистську платформу, виступили за створення карпато-рoсcинської секції в рамках Міжнародного робітничого ордену. У 1939 році штаб-квартира переїхала в Йонкерс, штат Нью-Йорк. Парафія св. Марії Карпато-Роcсійської Православної Єпархії (ACROD) розташована в Йонкерсі.

Фільм знятий у жанрі військової драми про долю трьох друзів, які добровільно пішли служили у піхоті під час війни у В’єтнамі. І власне напередодні відбуття в армію показаний епізод із так званим “слов’янським весіллям”.

У фільмі ролі виконували відомі сьогодні Роберт де Ніро, Крістофер Вокен, Меріл Стріп, а також актор українського походження Джордж (Юрій) Дзундза. Мати останнього була українкою, яка емігрувала до США з Америки у 1946 році.

Фільм отримав п’ять нагород “Оскар”, серед яких найкращий фільм 1978 року. Станом на сьогодні він займає 185-у позицію у списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb.

Автор Тарас Радь

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200