Презентація путівника “Стежками предків: Сяніцький повіт” у Львові

У п’ятницю, 24 вересня 2021 року у Львові у Центрі Шептицького Українського католицького університету (адреса вул. Стрийська, 29А) відбудеться презентація туристичного путівника “Стежками предків: Сяніцький повіт”. Початок о 18:30

Презентуватимуть путівник команда проєкту і учасники експедиції:

  • Роман Стрехалюк – керівник проєкту “Стежками предків”
  • Оля Свідзинська – авторка текстів 
  • Тарас Радь – науковий редактор путівника, автор текстів
  • Христина Дубницька – голова МГО “Вирій”
  • Ігор Губіліт – директор туроператора “Відвідай”

Презентації планують провести також у Києві, Перемишлі і Сяноці (Польща).

Путівник описує матеріальну культурну спадщину частини українських етнічних земель на помежів’ї Лемківщини, Західної Бойківщини і Надсяння. Видання розкриває основні історичні віхи життя і культури Сяніччини, починаючи з княжих часів і завершуючи депортаціями 1944-1947 роками. У довідках населених пунктів повіту подано стислий екскурс в історію, демографію, громадське життя, описи збережених дерев’яних та мурованих церков, пам’яток меморіальної спадщини.

Путівник підготувала команда Громадської організації «Вирій» за підтримки Українського культурного фонду. Над ним працював авторський колектив у складі шести осіб: Олі Свідзинської, Тараса Радя, Романа Стрехалюка, Станіслава Клосовського, Тараса Гакавчина і Христини Дубницької.

У червні цього року команда проекту здійснила другу пошукову експедицію “Стежками предків”, основна мета якої — зафіксувати культурну спадщину українців, які до середини ХХ століття проживали на теренах сучасної південно-східної Польщі. Учасники експедиції відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію понад 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.

Команда проекту «Стежками предків» під час експедиції Сяніцьким повітом, липень 2021 рік с. Лупків

У 2019 році організація розпочала проєкт «Стежка­ми предків» та видала путівник, присвячений українській культурній спадщині Любачівського повіту в Польщі. Він був першим з серії запланованих видань, які мають на меті не лише популяризувати українською мовою інформацію про українську культурну спадщину у Польщі, але також закликом до українців частіше подорожувати теренами Закерзоння і відвідувати місця, де народились їхні предки.

Громадська організація “Вирій” займається збереженням і популяризацією історії та культури українських етнічних земель за кордонами України. Її створили 2014 року у Львові учасники міжнародного табору-експедиції “Вирій”, який від 2009-го щороку відбувається на теренах Закерзоння (південно-східна Польща). Проєкт об’єднує громадських активістів з різних галузей суспільного життя, яким не байдуже збереження культурної спадщини та національної пам’яті українців за межами України.

Джерело: сторінка Громадської організації “Вирій”

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200