У Мокрому відбувся фестиваль “Свято культури над Ославою”

7 та 8 серпня у селі Мокре, що у Сяніцькому повіті Польщі, відбувся фестиваль “Свято культури над Ославою”.

Його організатором є українська громада Мокрого і місцевий колектив пісні і танцю “Ослав’яни” разом з місцевим осередком Об’єднання українців Польщі.

Свято культури над Ославою

Велика частина мешканців села Мокре, що розташоване у гирлі річки Ослава, ніколи не була виселена. Вони змогли залишитися завдяки тому, що працювали в місцевій копальні нафти або на залізниці. Донині вздовж села тягнуться рейки бещадської колії Меджилябірці-Сянок.

Таким чином Мокре зберегло свій унікальний характер і лишилося одним із небагатьох місць розвитку української культури в цьому регіоні. Вже не одне десятиліття там діє відомий серед українців у всій Польщі колектив народного танцю «Ослав’яни», а кілька років – недержавна школа, у якій майже всі учні навчаються української мови – і ті, хто має українське коріння, і місцеві поляки. Силою Мокрого є не тільки численність українського населення, але – чи не перш за все – невтомні лідери, для яких розвиток української культури є своєрідним стилем життя.

Джерела: сторінка ансамблю “Ослав’яни” у Facebook, Polskie Radio Rzeszów

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200