16 жовтня у Центрі Шептицького відбудеться презентація першого україномовного путівника Любачівщини

16 жовтня ц.р. у 18:30 в Центрі Шептицького УКУ відбудеться  зустріч під назвою “Збереження пам’ятників – збереження пам’яті.  Українсько-польське прикордоння: культурний вимір”.

У рамках зустрічі Громадське об’єднання “Вирій” презентаціє науково-популярний путівник Любачівським повітом Республіки Польща, який був підготовлений в рамках  проєкту “Стежками предків” за сприяння Українського культурного фонду. Він описує культурну спадщину частини українського етнорегіону Надсяння. У довідці про міста і села повіту подано описи збережених у них дерев’яних та мурованих церков, пам’яток меморіальної спадщини — цвинтарів, хрестів і капличок. Путівник розкриває історичні віхи життя Любачівщини, деякі особливості культури і народного мистецтва краю.

Перша частина заходу — презентація путівника відбудеться за участі авторського колективу:

  1. Роман Стрехалюк — координатор проєкту
  2. Станіслав Клосовський — ескізні мапи, дизайн
  3. Христина Дубницька — логістика, консультації з архітектури
  4. Тарас Гакавчин — фотоматеріали
  5. Оля Свідзинська — дослідження, тексти

У другій частині заходу вібудеться дискусія на тему “Місце пам’ятників в історичній пам’яті: національний і позанаціональний контекст”, під час якої відбудеться обговорення проблеми збереження та популяризації культурної спадщини. Як і навіщо? Хто займається чи має займатися такими питаннями в Україні та за її межами?

Учасники дискусії:

  1. Роман Стрехалюк – керівник проекту “Стежками предків”, співзасновник Громадська організація “Вирій” (Львів)
  2. Святослав Шеремета – відповідальний секретар Державної комісії з увічнення пам’яті, директор Меморіально-пошуковий центр “Доля” (Львів)
  3. Ганна Гаврилів – засновниця Спадщина.UA / Heritage.UA, керівник проєкту “СОКІЛ / SOKOL” (Бібрка)
  4. Ігор Горків – голова Перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі, учасник ініціативної групи з відновлення Народного Дому у Перемишлі

Модератор: Тарас Радь, дослідник польсько-українських відносин

Путівники будуть розповсюджуватися безкоштовно під час презентацій.

Анонс події у мережі Facebook https://www.facebook.com/events/506120273282093/

Крім Львова презентація путівника також відбудеться у Києві (18 жовтня, Київський національний університет ім. Т.Шевченка), Перемишлі (20 жовтня, Український Народний Дім), Любачеві та Гребенному (20 жовтня, біля греко-католицької церкви).

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200