Відбувся III Львівський обласний фестиваль “Гомін Лемківщини”

Gomin26-27 серпня ц.р. у селищі Зимна Вода, що неподалік Львова вже третій рік поспіль відбувся Львівський обласний фестиваль “Гомін Лемківщини”, який організовує Львівська обласна організація ВУТ “Лемківщина”.

Фестиваль відбувався за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Пустомитівської районної державної адміністрації, Пустомитівської районної ради, Зимноводівської сільської ради, ЛМГО “Молода Лемківщина”, ЛМО “Фундація дослідження Лемківщини”.

Цьогорічному фестивалю передував VI Конґрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, який напередодні, 24-26 серпня ц.р., відбувався у Львові. Його логічним завершенням стала участь новообраного керівництва СФУЛО, делегатів та гостей Конґресу у “Гомоні Лемківщини”.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 26 серпня з виконання державного гімну України  “Ще не вмерли України ні слава, ні воля” та гімну Лемківщини “Гори наши”. Після цього відбувся екуменічний молебень за участі греко-католицького і православного духовентва на чолі з єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимиром (Груцою).

Перший з вітальним словом до гостей фестивалю виступив голова Львівської обласної організації ВУТ “Лемківщина” Степан Майкович, який офіційно оголосив про відкриття цьогорічного “Гомону Лемківшини”. Наступним з вітальним словом виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Далі слово також брали голова Пустомитівської РДА Володимир Говенко, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка, голова Зимноводівської сільської ради Володимир Гутник та інші.

Після цього було оголошено про покладання квітів до пам’ятників депортваних українців 1944-1951 рр., Тарасу Шевченку і Єпіфанія Дровняка у Львові. І вже тоді староста фестивалю Олексій Головатий урочисто запалив ватру, що дала старт концертній програмі “Гомону Лемківщини”. Протягом двох днів на сцені виступали хорові й танцювальні колективи, а також окремі виконавці з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та інших регіонів України, а також гості з Польщі та Словаччини.

 Під час концертної програми відбувалися презентаційні, мистецькі та спортивні заходи. Неподалік сцени було встановлено виставку про історію та культуру Лемківщини та карту, на якій кожен бажаючий міг нанести на ній місцевість, з якої походять його предки.  Також постійно діяла ярмарка, на якій можна було придбати вироби рукоділля, мистецькі твори чи літературу. У перший день змагань також відбулися змагання з футболу, у якій перемогу здобула команда “Лемківщина” з м. Буськ, яка здолала з рахунком 3:2 місцеву команду із Зимної Води. Відбувся також шаховий турнір.

Другий день “Гомону Лемківщини” розпочався зі Святої літургії у храмах с. Зимна Вода, а після цього відбулася Служба Божа на території фестивалю. Далі тривало продовження концертної програми, яка звершилася урочистим закриттям III Львівського обласного фестивалю “Гомін Лемківщини”.

Автор Тарас Радь

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200