Чому в Перемишлі не відбулося найбільше українське свято в місті — Ніч Купала

Організатори у останній момент скасували цьогорічний захід «Ніч на Івана Купала» у Перемишлі.

— Я собі не дозволю взяти на совість покалічену дитину чи не дай Боже ще гірше, — говорить Марія Туцька, голова перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі.

Український Народний дім в Перемишлі

Український Народний дім в Перемишлі

Найбільший щорічний український захід у місті мав відбутися 2 липня над рікою Сян. Однак за два дні до заходу місцевий відділ ОУП вирішив відкликати «Ніч на Івана Купала».

Цій події чинило спротив Товариство вболівальників «Полонії Перемишль» — «Перемиське братство», котре 29 червня надіслало лист президентові міста Роберту Хомі.

Лист перемиських вболівальників до президента міста Перемишль з погрозами на адресу фестивалю

Лист перемиських вболівальників до президента міста Перемишль з погрозами на адресу учасників фестивалю

У листі автори висловлюють занепокоєння і невдоволення, що на події виступить український гурт «Ot-Vinta», члени якого «беруть активну участь у прославлюванні ОУН-УПА», — пишуть члени Товариства.

За їхніми словами, про випадки прославлення музикантами «націоналізму» можуть свідчити фото митців під пам’ятником Степана Бандери, які вони поміщали у соціальних мережах. Також — як доказ у Faceоbook — «Перемиське братство» підкріпило графіки лідера музичної формації Юрія Журавля, де видно червоно-чорні прапори.

«Хочемо зазаначити, що не маємо нічого проти української меншини і її культури. Треба однак пам’ятати, що історії багатьох поляків на Підкарпатті пов’язані з геноцидом, вчиненим бандерівцями», — написали до президента вболівальники.

Автори зазначають, що легковаження проблеми може тільки поглибити польсько-український конфлікт.

Цей гурт уже виступав у Польщі і досі не було жодних заперечень. Президент міста, певно, перелякався. Повідомив нас, що не бере відповідальність за можливі негативні явища, які можуть виникнути на заході. Просто перекинув відповідальність на нас, — говорить М. Туцька, для якої основне — це порядок і безпека дітей та молоді на Купальській ночі.

Після походу на Пикуличі ми побачили, що по вболівальниках можна сподіватися усього. Якщо під час процесії причиною агресії фанатів була вишивана сорочка у одного з учасників походу, то що буде над Сяном, куди вcі приходять у вишивках? При цьому наклепі на українську меншину, який зараз помічаю у місті, усе може трапитися, — заявляє діяч з Перемишля.

Голова відділу ОУП підказує, що також партнери, які багато років допомагають у підготовці свята, одержали дзвінки з погрозами, мовляв, буде знищена сцена.

Вболівальники — це тільки один з елементів цілості. В Інтернеті уже від двох тижнів усе накручується проти нас. У тому теж беруть участь деякі діячі місцевих організацій, — заявляє М. Туцька, за словами якої, такі настрої мають за завдання залякати місцеву українську громаду.

Мені сьогоднішня ситуація у Перемишлі нагадує форму пацифікації з 1930-х років, про яку можна прочитати у книжках. Просто хочуть нас залякати, — говорить Марія Туцька.

Концерт групи «Ot-Vinta» перенесено вже на неділю, 3 липня, до Варшави, куди вхід є безкоштовний.

Найближчою масовою подією в Перемишлі, яку запланувала відзначати місцева українська громада, є День незалежності України. Тоді має проводиться молитва до всіх Святих українського народу, яка традиційно відбудеться на Пикуличах. Чи знову треба буде скасовувати свято?

Автор Павло ЛОЗА

Джерело Prostir

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео