Останні коментарі

Вулиця Лемківська у Львові

Неподалік від центру міста Львова знаходиться вулиця, яка має назву Лемківська. Вона бере свій початок від вулиці Замарстинівська (одразу за залізничним мостом) і простягається до вулиці Хімічної, поєднуючи їх.

Свою теперішню назву ця невеличка вулиця отримала з приходом других Совєтів у 1946  році.  У книзі “1243 вулиці Львова (1939-2009)” Ілько Лемко не пояснюють чому було обрано саме таку назву, проте можемо припустити, що радянська влада це робила радше навмання, аніж з історичних мотивів.

Найбільш давня назва цієї вулиці, яка дійшла до нас це Підзамчева або Замкова нижня. Вона проіснувала до 1860-х років. Від 1864 і до 1871 року називалась Дорога до Домса, оскільки вела до броварні власника нафтових і озокеритних копалень у Бориславі Роберта Домса. У період 1871-1911 років носила назву Млинарська завдяки млину “Марія Гелєна”, який знаходився за адресою будинок №9. У 1911 році вона була перейменована на вулицю Германа і залишалася такою до 1940 року, коли під час німецької окупації називалась Гімназіумгассе.

Забудова

Вулиця забудована у стилі класицизм, сецесія, конструктивізм, а також наявна промислова забудова.

У житловому будинку № 1 за польських часів була перукарня Чернера. У житловому будинку № 5 у 1950-х роках був гуртожиток № 3 педагогічного інституту. Адреса № 9 за Польщі мав млин “Марія Гелєна” Філіппа і спілки збіжжя та муки “Мері Мілл”, від 1950- років знаходиться млинзавод № 2 і клуб млинзаводу, а тепер тут Львівська обласна державна хлібна інспекція.

Адреса № 13 за польських часів мала гуртова торгівля борошном Діамантштайна, зараз цієї адреси не існує. У житловому будинку № 16 до ДСВ був малярський заклад Байлєха. За адресою № 31 за Польщі знаходилась крайова фабрика хімічних продукті, проте тепер цієї адреси не існує.

Сьогодні на вулиці Лемківській за адресою № 15 А знаходиться Видавництво Старого Лева.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео