У Львові встановлять пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу

Проект пам’ятника Антоничу у Львові

Проект пам’ятника Антоничу у Львові

У 2016 році у Львові планують встановити пам’ятник українському поету лемку Богдану-Ігорю Антоничу. Гроші на це повинні закласти в міському бюджеті на 2016 рік, а сам пам’ятник спорудять в рамках комплексної реконструкції площі біля цирку, навпроти будинку на вулиці Городоцькій 50, де мешкав поет.

Як інформує прес-служба ЛМР, у 2010 році був оголошений всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу у Львові. Переможцями конкурсу став колектив архітекторів: Денис Белюх, Олександра Лібич, Олександр Матушков та скульптор Володимир Одрехівський.

«У Антонича наскрізною лінією проходить філософія незнищенності матерії, філософія єдності живої і неживої природи. Тому виникла ідея, яка розроблялася протягом певного часу, створити композицію, де би були поєднані людина, оленятко, дерева, птахи, як цілісна органічна річ», – розповів Володимир Одрехівський.

Відповідно до рішення виконавчого комітету №1058 від 16.12.11р., Галицьку районну адміністрацію було визначено замовником на проектування, виготовлення і встановлення пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу. Проект передбачав встановлення пам’ятника з частковою реконструкцією площі перед цирком.

У 2014 році Галицькій районній адміністрації було виділено 250 тис. грн для оплати проектних робіт і робочої моделі скульптурної частини пам’ятника.

Нагадаємо, під час презентації концепції проекту облаштування дитячого майданчика, скверу та площі біля львівського цирку виникла дискусія щодо того, як має виглядати сквер. Скульптор Володимир Одрехівський, співавтор проекту пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу, який буде встановлено у сквері біля цирку, заявив, що порушено його авторські права і виступив проти представленого проекту облаштування скверу.

Роботи з реконструкції площі перед цирком розпочнуть навесні 2016 року.

Довідка

Народився Б.-І.Антонич 5 жовтня 1909 року у с.Новиця на Лемківщині у сімї греко-католицького священика Василя Антонича-Кота та Ольги Волошинович. З середини 1920-х років сімя проживала у с.Бортятин на Львівщині. У Львові поет здобув вищу освіту і розпочав активну та плідну літературну діяльність. За свої неповних 28 років життя Антонич видав чотири збірки поезії (“Привітання життя”, 1931, “Велика гармонія”, 1932-33, “Три перстені”, 1934, “Книга Лева”, 1936), ще дві збірки вийшли посмертно (“Зелена Євангелія”, 1938, “Ротації”, 1938).

Останні девять років свого життя Поет прожив у Львові у сімї рідного брата матері Володимира Волошиновича за адресою вул.Городоцька, 50 у Львові. Сьогодні на фасаді будинку встановлено меморіальну таблицю.

Поховали Богдана-Ігора Антонича 8 липня 1937 року на Янівському цвинатрі у Львові. Могилу Поета було втрачено у роки військових лихоліть і віднайдено у 1964 році завдяки зусиллям молодих львівських письмеників. У 1989 році на могилі постав пам’ятник авторства скульпторки Теодозії Бриж.

Zaxid.Net

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200