27 грудня у Львові відкрили памятник Михайлу Вербицькому

607425_1_w_300

27 грудна 2015 року у Львові на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького відкрили пам’ятник автору мелодії державного гімну України Михайлові Вербицькому. Монумент висотою 3,5 метри складається з постаті композитора, на задньому фоні якого буде мармурова стела з картою України та нотами гімну. Довкола памятника облаштують сквер.

“Зобразили композитора в момент натхнення, коли він творить, — розповідає львівський скульптор лемківського походження Андрій Сухорський, 55 років. ­Їхній проект із братом Володимиром переміг два роки тому. — Намалювали зо три десятки ескізів пам’ятника. Не хотіли робити статичну фігуру, а навпаки — показати політ митця. Вербицький був священиком, тож ми його й зобразили в такому одязі. Тримає аркуш паперу й перо. Дослідники пишуть, що Вербицький мав веселу вдачу, був темпераментний. Є свідчення, що він грав на гітарі й уперше на наших теренах створив посібник гри на ній. Про композитора мало відомо. Робили пам’ятник за однією ­фотографією, що залишилася. Позаду бронзової фігури — гранітна стела. На ній — карта України з білого мармуру.

Місце розташування пам’ятника затвердили на засіданні виконкому Львівської міськради ще 25 січня 2013 року. Проте коштів на його виготовлення та встановлення досі не назбирали.

Пам’ятник Вербицькому у Львові буде другим в Україні. Зараз пам’ятник автору мелодії державного гімну встановлений лише у Яворові – рідному місті композитора.

Довідка:

Михайло ВЕРБИЦЬКИЙ (1815-1870) –  греко-католицький священик, український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, автор мелодії державного гімну «Ще не вмерла Україна».

Народився 4 березня 1815 року у с. Улюч, а за іншою версією у с.Явірник Руський на межі Лемківщини та Перемищини. Після смерті батька вихованням Вербицького зайнявся його родич перемишльський владика Іван Снігурський.

Закінчив українську музичну школу в Перемишлі, потім Львівську духовну семінарію. В 1850 році був висвячений на священика. З 1852 року і до кінця життя був священиком в селі Млини на Яворівщині, що сьогодні на стороні польського кордону.

Помер Михайло Вербицький 7 грудня 1870 року у с.Млини, де і похований. Сьогодні на місці його спочинку встановлено могилу-пантеон.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео