Лист ОУН братам переселенцям з Холмщини, Грубешівщини, Засяння і Лемківщини

За Українську Самостійну                                                                                                                                           Воля народам, воля людині!

Соборну Україну!

 

БРАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ

СИНИ ХОЛМЩИНИ, ГРУБЕШІВЩИНИ, ЗАСЯННЯ І ЛЕМКІВЩИНИ!

В жорстокі дні нової сталінської окупації, що її переживає зараз весь український народ, Вам ворог завдав найбільшого удару. Окупанти доконали над Вами нечуваного в історії злочину. Вони насильно безправно викинули Вас із рідних батьківських земель. Тих земель, де Ви родилися і зросли, де могили Ваших дорогих і близьких, де могили прадідів Ваших. Вони спалили Ваші села, зграбували Ваше майно, вимордували тисячі невинних дітей, жінок, стариків. І сьогодні Ви, вигнані з своїх рідних прадідівських гнізд, розкидані на всі сторони, поневіряєтеся, прибиті горем і стражданням. Не один батько споміж Вас, із серцем, закипілим кров’ю, згадує свого замордованого сина, не одній матері ввижається її горюча в огні дитина, не одна дитина зривається зі сну, бо їй приснилася поколена багнетами мати… Сперед наших очей не щезають жахливі картини, що Ви їх недавно пережили, Ваше серце раз-у-раз роздирає невимовний біль, Ваші ще свіжі рани не перестають кривавитися. Ці рани щодня пригадують Вам, хто винен у Вашому горю, вони щодня кличуть до помсти на винних у цьому.

А винен Вашому горю Сталін і його імперіалістична кліка.

Цей він, цей найбільший кат народів, наказав вигнати Вас з рідних хат. Це він, найлютіший ворог українського народу, наказав насильно викинути один мільйон українців з Холмщини, Грубешівщини, Засяння і Лемківщини. Це його польські наймити й агенти з НКВД організували проти Вас дикий терор, коли Ви не хотіли покинути батьківських осель. Це вони, сталінські імперіалісти, підбурювали проти Вас польське населення, заохочували його до мордувань і грабунків.

Ці самі кати намагаються в додатку щей обдурювати Вас. Ці самі сталінські імперіалісти, які за допомогою польських банд організували за Сяном і Бугом палення українських сіл,  мордування жінок і дітей, тут представляють себе Вашими «добродіями», мало що не «спасителями». Вони сьогодні витягають до Вас ці самі руки, на яких ще не висохла кров дітей Ваших. Вони з гадючим усміхом підходять до Вас і лицемірно називають «братами», що приїхали з Польщі на рідну українську землю. Вони обіцяють Вам, що від тепер навіки щасливо заживете в «українській радянській державі».

Хіба ж Ви до тепер жили на чужині? Хіба там, за срібнолентним Сяном і тихим Бугом, не українська земля, хіба ж вона не належала від віків українському народові?

А далі, не до самостійної української держави приїжджаєте Ви, і вільні брати Ваші вітають Вас.  Большевицькі імперіялісти заганяють Вас до сталінської тюрми народів, в якій брати Ваші живуть під страшним терором НКВД, в нужді і злиднях, в постійному страхом перед вивозом в Сибір. Приїжджаєте Ви до України, поневоленої сталінськими імперіялістами.

Сталінські окупанти вдають із себе Ваших приятелів, представляють Вам Сталіна Вашим батьком і оборонцем. А спитайте тих підлих тварюк і  душогубів, чому Сталін не запротестував проти Ваших знущань. Чому в його газетах ні разу не появилась навіть згадка про терор польських берутівських бандитів над Вами? Де ж було тоді те «братське» серце, що вони його Вам зараз надставляють? Де ж був той «уряд української радянської держави», про піклування якого Вам зараз базікають? А, може, не знали сталінські імперіялісти  про те, що з Вами роблять польські бандити?

Ні, знали, і то добре, бо всі ці звірства і знущання діялися не тільки за їхньою згодою, але за їхніми прямими вказівками. Польські бандитські виродки гуляли за дозволом свого найвищого опікуна гершта Сталіна. Він часто присилав їм на допомогу свої НКВД-івські загони, і саме тому Сталін і його кліка мовчали. Саме тому вони кричали перед світом, що Ви виїжджаєте «добровільно», і закривали правду про жахливі злочини своїх банд.

Та не вдалось їм цього закрити. Увесь світ зараз читає «Отвертий лист» про дикий терор над українським населенням за лінією Керзона про жахливі звірства і злочини польсько-большевицьких бандитів. Трагедія Павлокоми, Бахова, Березки, Пискорович стала відома всьому світові. Увесь світ довідався, про Вашу героїчну боротьбу. Бо не добровільно, не без спротиву Ви покинули свої землі. Ви покинули їх в боротьбі, як пристало справжнім споконвічним господарям цих земель. Тільки насилля перемогло Вас.

Та боротьба за Сяном і Бугом триває досі. Помилилися польсько-большевицькі виродки, що коли Ви виїдете, то вони будуть спокійно розкошувати Вашим добром і мешкати у Ваших хатах. Нічого не попало їм з Вашого полишеного, важко запрацьованого майна. Цим мерзенним падлюкам навіть відхотілося свого власного. Такі зненавиджені Вами бандитські кублища як: Делягова, Сільниця, Гартківна, Лончкі, Тарнавка, Залісся, Войткова і інші знищені. В Бірці і Кузьмині повстанці вбили понад двіста польсько-большевицьких бандитів. Знані НКВД-івські агенти Леонов і Юрченко та о. ком. белзької міліції Баліцкий, які керували терористичною акцією проти українського населення Грубешівщини, сьогодні гниють уже в сирій землі. Тільки одного дня повстанці знищили на шосе Біла – Барям (?) 7 польсько-большевицьких ватажків, між ними одного з міністерства «безпеченства». Так говорять з ворогами українські повстанці. Так відплачують польсько-большевицьким бандитам за Ваші кривди і страждання.

БРАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ! Сталінські окупанти, кинувши Вас на дно людської нужди, намагаються використати Ваше важке становище. Вони затягують Вас до колгоспів. Не позволяйте до кінця знущатися над собою! Сталінські колгоспи – це нова форма панщини, придумана Сталіном для якнайповнішого грабежу селян. Колгоспи це кріпацька праця, нужда і голод. Не дайте затягнути на себе колгоспного ярма.

НКВД-івські душегуби намагаються підступно вербувати Вас до «истребительних батальйонов». Щоб зробити з Вас знаряддя боротьби проти власного народу. Гоніть від себе сталінських агентів! Не піддайтеся НКВД-івським провокаціям! Не дозволяйте затягнути себе на службу катам українського народу!

Багато з Вас  ще не знає сталінського раю, не визнається на НКВД-івських хитрощах  і підступах, і тому легко падає їхньою жертвою. Тому інформуйтеся про нові умовини у своїх братів, які вже довше живуть в СРСР, а, передусім, шукайте поради в Організації. ОУН і УПА була завжди з Вами. Вони в найвищих хвилинах не залишали Вас і боронили перед польським і большевицькими бандитами. Вони сьогодні дальше з Вами.

БРАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ! В нових обставинах не падайте в розпуку і зневір’я! Поруч своїх братів на новому місці, ставайте до боротьби, бо проти Вас цей самий ворог! Ще тісніше об’єднайтеся довкруги ОУН і УПА і слухайте їх наказів! Під їх керівництвом разом з усім українським народом продовжуйте боротьбу за Українську Самостійну Соборну Державу! Лише в українській державі заживете щасливо, вільно від усяких переслідувань, знущань і переселень!

ХАЙ ЖИВЕ НЕЗЛОМНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД!

ХАЙ ЖИВЕ ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ!

ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНЧА АРМІЯ!

СМЕРТЬ СТАЛІНУ І ЙОГО КЛІЦІ!

СМЕРТЬ ПОЛЬСЬКИМ ВИСЛУЖНИКАМ СТАЛІНА!

ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНСЬКА САМОСТІЙНА СОБОРНА ДЕРЖАВА!

 

Листопад, 1946 р.                                                                                                                                                 ОРАГНІЗАЦІЯ

УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ.

 

Джерело: Електронний архів Українського визвольного руху

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200