Ми пам’ятаємо. Йосафат Коциловський

200px-Йосафат_Коциловський

Сьогодні виповнюється 138 років від народження Великого лемка з плеяди священнослужителів Йосафата Коциловського (1876-1947) – єпископа Української греко-католицької церкви, мученика (2001).

Народився 3 березня 1876 року у селі Пакошівка Сяноцького повіту (сьогодні – Республіка Польща). Здобув теологічну освіту у Львові, Римі (1907) та Відні. Отримав звання доктора теології та філософії. У 1915-1916 роках був директором української духовної семінарії, а згодом призначений віце-ректором і професором богослов’я Духовної семінарії в Станіславові.

9 жовтня 1907 року був висвячений на священика. В 1911 – вступив до Чину Святого Василія Великого (василіяни). Був призначений єпископом Перемишльської єпархії УГКЦ (1917), архієрейське освячення якого провів митрополит Андрей Шептицький. До складу єпархії також входила територія Лемківщини.

По закінченні війни відважно намагався протистояти комуністичному тиску проти Церкви. У вересні 1945 був вперше ув’язнений польською владою, а 1946 переданий до рук НКВС у Львові. З відси був переведений до Києва, де від нього вимагали перехід у православ’я в обмін на збереження життя і сану. Через поневіряння захворів на запалення легень і помер 17 листопада 1947 року у київській в’язниці.

Створив ряд громадських та церковних товариств, видавав тижневик «Український Бескид», в якому друкувалося багато матеріалів на лемківську тематику.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200