Підсумки звітно-виборчої конференції ЛОО ВУТ “Лемківщина”

emblema-looУ суботу 22 лютого відбулася звітно-виборна конференція Львівської обласної організації ВУТ “Лемківщина”, у якій взяло участь 70 делегатів з усіх її осередків.

Конференція розпочалася хвилиною мовчання в память про загиблих Героїв Майдану, які померли смертю хоробрих. Серед бійців Небесної сотні є також лемко з Городоччини Володимир Жеребний, якого 23 лютого поховали з почестями у м.Рудки.

Обговорення першого питання, а саме політичної ситуації в Україні, розпочала голова СФУЛО Софія Федина, яка подякувала усім небайдужим лемкам, що долучаються до боротьби за Україну, і сказала, що лемківська громада як частини української не може стояти осторонь процесів, що відбуваються в державі. Подякувала лемкам-русинам Сербії, що є одним зі суб’єктів СФУЛО, які висловили підтримку українському народу. Софія Федина закликала лемків не зупинятися на досягнутому і  продовжувати боротьбу.

Президія Конференції

Президія Конференції

У другому питанні заслухали звіт голови ЛОО ВУТ “Лемківщина” Майковича С.Г., про пророблену роботу від жовтня 2010 року.  Зокрема відзначалося: ремонт приміщення товариства та сходової клітки, щорічна організація Велиї та “Лемківської коляди”, відновлення лемківської бібліотеки, відкриття пам’ятника депортованим у Сусідовичах, участь в “Лемківському Йордані”, у лемківських фестивалях “Дзвони Лемківщини” та “Лемківська Ватра”, численні поїздки у лемківські села для підтримки і збереження лемківської культури та ін. За звітний період до ЛОО ВУТ “Лемківщина” приєдналися як колективні члени “Молода Лемківщина” та було створено Свіржський осередок, сама ж організація стала колективним членом “Закерзоння”.  За старання голови та Правління у лютому 2012 року було розроблено і подано на голосування законопроект про депортації, для прийняття якого бракнуло кілька голосів.  У жовтні 2012р. було організовано конференцію, присвячену депортації лемків.

Звіт голови С.Майковича

Звіт голови С.Майковича

Після звіту контрольно-ревізійної комісії, яка дала позитивну оцінку діяльності голові і Правління, було надано можливість виступити усім охочим делегатам. Хоча регламентом для цього надавалося 3 хв. для кожного доповідача, але присутні лемки мали стільки думок і хотіли стільки сказати, що годі було їх спинити, проте ніхто і не намагався. Михайло Шпак дав позитивну оцінку діяльності організації і висловив дві пропозиції: залучати нові осередки та піклуватися про пам’ятники, які присвячені лемкам (зокрема на горі Хрещата). Ярослав Швягла та Михайло Секела теж подякували керівництву організації за успішну роботу, Володимир Шуркало наголосив, що за останні роки робота в товаристві стала спокійною і виваженою. Орест Чабан запропонував проводити семінари, присвячені лемківській культурі, Степан Кищак висловився за підтримку і визнання лемківських митців, Катерина Петрушна закликала докладати більше зусиль для збереження лемківської культури та підтримку молоді, а Петро Гандяк як голова “Фундації дослідження Лемківщини” відзначив тісну співпрацю, яка налагодилася протягом кількох останніх років між двома організаціями. Радь Назар закликав усі лемківські осередки активізувати лемківську молодь на місцях і підтримувати їхні ініціативи. Сільський голова Зимної Води Володимир Гутник зазначив важливість національно-патріотичного виховання і висловив підтримку лемківській громаді. Голова ВУТ “Лемківщина” Олександр Венгринович відзначив активну роботу лемківської громади Львівщини та звернув увагу на новий закон про громадські організації, що змінює правила відносин між організаціями і суборганізаціями. На останок обговорень Степан Майкович запропонував, що лемкам слід зібрати якомога більше інформації про кожне село, де вони проживали, і укласти цю інформацію в одне видання, пожвавити роботу із облаштування музею Лемківщини у Шевченківському Гаї, а також долучитися до створення “Інституту дослідження Лемківщини”.

Голосування делегатів

Голосування делегатів

На конференції було створено статутну комісію у складі Майковича С., Байси В., Шпака М., Тавпаша А. і Козака Я., якій довірено підготувати необхідні документи і зареєструвати новий стату ЛОО ВУТ “Лемківщина”.

П’ятим питанням було розглянуто обрання керівних органів організації. На голову ЛОО ВУТ “Лемківщина” одноголосно було обрано Майковича С.Г. Пан Майкович подякував усім осередкам організації за висловлену довіру. Після того було обрано 29 членів Правління і трьох заступників голови орагнізації – Дмитраха М., Радя І. та Козака Я., секретаря – Радя Н., бухгалетра – Притулку Г.

Контрольно-ревізійна комісія була затверджена у складі Роговська С., Оприск М. та Ардан В.

Наприкінці звітно-виборчої конференції було обрано 40 делегатів від організації на VI з’їзд Всеукраїнського товариства “Лемківщина”, що відбудеться у жовтні цього року у Львові.

Бажаємо Львівській обласній організації ВУТ “Лемківщина” гарної і продуктивної праці на благо Лемківщини.

 

Автор: Назар Радь

Фото Віктор Солинко

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200