Відзначення дня народження Богдана-Ігора Антонича на Львівщині

2082350326З 3 по 6 жовтня цього року на Львівщині з нагоди 104-ї річниці від дня народження українського поета та Великого лемка Богдана-Ігора Антонича (1909-1937) відбулася широка програма святкувань.

3 жовтня у Музеї-садибі родини Антоничів у Бортятині розпочався триденний пленер «Стежками Антонича» за участі художників Наталії Пальчинської, Любомира Тимківа, Інни Водоставської, Валерії Пітлик та Анастасії Руднєвої. Також вони провели майстер-клас для дітей з Бортятина та Судової Вишні. По завершенні пленеру кожен з художників подарував музею по одній із своїх картин.

4 жовтня у Львівському музею історії релігії відбулася зустріч з поетами Романом Лубківським, Марією Людкевич, Марією Павленко.

Могила Б.-І.Антонича

Могила Антонича на Янівському цвинтарі

5 жовтня у Львові на могилі поета на Янівському цвинтарі львівська громада віддала йому шану. Поминальну панахиду відправив отець з церкви Святої Анни у Львові. Серед присутніх було керівництво львівського товариства «Лемківщина», працівники Музею-садиби родини Антоничів у Бортятині, поет та дисидент Ігор Калинець, а також шанувальники творчості Антонича.

6 жовтня у Музеї-садибі родини Антоничів у Бортятині, який відзначав чотири роки своєї діяльності, відбулися заключні святкування. Вже традиційно участь в урочистостях взяла численна делегація Львівського обласного товариства «Лемківщина» у складі 20 осіб, на чолі з головою Степаном Майковичем і заступниками Ярославом Козаком та Іваном Радем.

З вітальним словом виступив директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць та поет, перекладач Юрій Садловський. Заступник директора музею Зоряна Білик представила художників, які провели у Бортятині пленер та майстер-клас.

Презентація книги "Чаргород"

Презентація книги “Чаргород”

У рамках святкувань відбулась презентація книги «Чаргород». Видавництво Старого Лева представив своєрідний путівник світами творчої уяви поета Богдана-Ігоря Антонича і художника доцента кафедри реставрації НУ «Львівська політехніка»Олега Рибчинського. Свої перші світлини він почав малювати близько двадцяти років назад під враженням поезії Антонича, з якою його у 1983 році познайомила вчителька Софія Іваничук.

Під час презентації виступив музичний проект «Колискова для гобоя» у складі Марії Кошелінської-Мартинюк (бандура, автор музики), Віктора Мартинюка (перкусія) та Данила Ільницького (гобой, англійський ріжок), які виконали камерну інструментальну музику.

104 роки Антоничу у Бортятині

Під час заходів у Бортятині

У концертній програмівзяли участь поет Богдан Пастух (Львів), виконавець авторської пісня Наталія Гнатюк (Яремче), співак Володимира Кудовби, чоловічий вокальний ансамбль «Ірій» (Львів) та жіночого народного ансамблю «Вишиванка» села Годовиця Пустомитівського району. У їхньому виконанні прозвучали авторські й лемківські пісні, ретро-пісні часів Б.-І. Антонича, вірші лемківською говіркою.

Підсумковим акордом святкування стала згода керівництва музею, лемківської громади Львівщини та митців докласти усіх зусиль задля гідного вшанування  пам’яті поета через рік – 5 жовтня 2014 року, – коли ми відзначатимемо 105-у річницю від народження Богдана-Ігора Антонича та 5-річчя Музею-садиби родини Антоничів. Для цього закликаємо долучатись усіх зацікавлених, охочих та небайдужих людей.

 

Довідка

Народився Б.-І.Антонич 5 жовтня 1909 року у с.Новиця на Лемківщині у сімї греко-католицького священика Василя Антонича-Кота та Ольги Волошинович. З середини 1920-х років сімя проживала у с.Бортятин на Львівщині. У Львові поет здобув вищу освіту і розпочав активну й плідну літературну діяльність. За свої неповних 28 років життя Антонич видав чотири збірки поезії (“Привітання життя”, 1931, “Велика гармонія”, 1932-33, “Три перстені”, 1934, “Книга Лева”, 1936), ще дві збірки вийшли посмертно (“Зелена Євангелія”, 1938, “Ротації”, 1938).

Останні девять років свого життя Поет прожив у Львові у сімї рідного брата матері Володимира Волошиновича за адресою вул.Городоцька, 50 у Львові. Сьогодні на фасаді будинку встановлено меморіальну таблицю.

Поховано Богдана-Ігора Антонича 8 липня 1937 року на Янівському цвинатрі у Львові. Могилу Поета було втрачено у роки військових лихоліть і віднайдено у 1964 році завдяки зусиллям молодих львівських письмеників.

У селі Бортятин (Мостиський р-н, Львівська обл.) у плебанії о.Василя Антонича та їмості Ольги Волошинович з 2009 року діє Музей-садиба родини Антоничів, який є філіалом Львівського музею історії релігії.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200