Історія Криниці

Криниця (пол.Krynica-Zdrоj) – курортне місто на крайніх межах Західної Лемківщини. Одне з небагатьох, поряд із Сяноком, Лісько, Заріря, Дуклею та Римановом, містами на території Лемківщини.

Справжній розвиток курорту починається з відкриття XVII століття лікувальних властивостей місцевих мінеральних джерел. 1793 року австрійський чиновник Франц Стікс фон Саунберген купив тут землю з джерелом для того, щоб зробити невеличку здравницю. 1794 року збудували “Ma?y Domek”, який і став першою курортною будовою. З 1804 р. у ньому вже відкрилися перші купальні. 1807 року Криницю офіційно оголосили купальним курортом. Нова історія курорту почалася 1856 року у зв’язку з діяльністю Юзефа Детла – професора Ягеллонського університету, якого називають батьком польської бальнеології. Уже з 1858 р. тут почали застосовувати грязьові купання, а продовжувачі справи Детла посприяли технічному розвитку курорту.

Протягом цього періоду виникли такі курортні об’єкти, як: Старі мінеральні ванни, Старі грязьові ванни, водолікувальний будинок, Головний дерев’яний павільйон із бульваром, численні пансіонати та літній театр. Розвитку курорту сприяло також будівництво 1876 року залізничної дороги до сусіднього міста Мушини, яку продовжили в 1911 р. до Криниці. З появою залізничної дороги Криниця отримує права міста.

У 1927 році побудовано хокейний стадіон, санну трасу й гірськолижну вишку. З 1937 року почав працювати підйомник на Паркову гору.
У Криниці відбуваються спортивні змагання, у тому числі міжнародні чемпіонати з хокею й санного спорту.

 Найвідоміші гірськолижні комплекси розташовані на Явожині Криницькій і в Слотвинах.

 Центром притягання для всіх відпочиваючих є оригінальний за архітектурою та дизайном павільйон для дегустації численних сортів натуральної мінеральної води.

Криниця-Здруй (Krynica-Zdroj) – бальнеологічний, грязьовий і гірськолижний курорт у Південній Польщі, у Сондецьких Бескидах. Криниця вважається однією з найкращих санаторних баз Польщі. Сондецький Бескид вкриті чудовими лісами, серед яких переважають букові, ялинкові та соснові насадження.

Містечко, розташоване поблизу словацького кордону, відрізняється своїм м’яким лікувальним кліматом, мінеральними водами та лікувальними грязями.

Питні бювети розташовані в будівлі сучасного й найбільшого в Польщі павільйону мінеральних вод на головній площі. Джерела мінеральних вод у Криниці: Криничанка (Kryniczanka), Ян (Jan), Юзеф (Jozef), Кароль (Karol), Мечислав (Mieczyslaw), Слотвінка (Slotwinka), Тадеуш (Tadeusz), Зубер (Zuber).

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200