Енциклопедія українознавства

Первинний вигляд Енциклопедії, 1949-1989

«Енциклопедія українознавства» – фундаментальна праця з україністики, створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі (центр - Сарсель на передмісті Парижа, Франція).

Складається з трьох томів загальної частини (1949-1952 роки), яку умовно називають Енциклопедія українознавства - I (ЕУ-I), та 10 томів словникової частини (1955-1989 роки) - ЕУ-II, яка містить понад 20 000 статей, близько 1600 друкованих аркушів. Існує англомовна скорочена версія 1980-1990-х років, а також два перевидання, зроблені у 1993 році в Україні.

Англомовне скорочене видання, 1984-1993

Незмінним головним редактором Енциклопедії був уродженець Лемківщини проф. Володимир Кубійович. Крім останнього тому, який завершував Аркадій Жуковський. Серед співробітників видання були також Іван Кошелівець, Софія Янів, Микола Глобенко, Василь Маркусь, Олександр Оглоблин, Василь Витвицький, Святослав Гординський, Всеволод Голубничий, Євген Ґловінський, Богдан Кравців, Наталія Полонська-Василенко, Юрій Шевельов (Шерех), Матвій Стахів, Атанас Фіґоль, Микола Чубатий та інші.

Передрук, Львів, 1993

“Енциклопедія українознавства” була першою фундаментальною науковою працею, що містить систематизовані знання про Україну. Вона була задумана й реалізована під егідою Наукового товариства ім. Т.Шевченка, підготовлена і видана українськими діаспорними вченими в Сарселі.

Було також здійснено видання скороченої 5-томної англомовної версії «Енциклопедії українознавства» (Encyclopedia of Ukraine, видавництво Торонтського університету, 1984-93), яка налічувала 4 тис. сторінок і містила 12 500 статей.

Передрук, Київ, 1993

В Україні в перші роки незалежності (1993 року) репринтне перевидання було здійснено відразу в двох видавництвах - у Львові і в київському видавництві «Глобус». У Львові було створено видавничий комітет, який очолили троє співголів - Іван Гель, Микола Жулинський, Олег Романів. Перевидання було здійснено під егідою НТШ на кошти цілого ряду спонсорів, серед яких підприємства Львова, Львівщини, приватні особи.

Київське превидання «Енциклопедії українознавства» розпочато фактично паралельно зі львівським, але на кілька місяців пізніше. Перевидання здійснено у власному художньому оформленні й накладом вдвічі більшим аніж у львівського перевидання.

Джерело: Вікіпедія

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео