Напередодні 70-х роковин Волинської трагедії

Наближається сумна річниця польсько-українського збройного протистояння на Волині. Немає виправдання знищенню польських та українських сіл і містечок, жорстоким вбивствам цивільного населення на Волинській землі у роки Другої світової війни. На часі не каяття (як вимагають екстремісти з обох держав), а обопільне прощення. І ми, поляки і українці, мусимо пам’ятати, що прощення не означає забуття…

Неможливо зрозуміти всю глибину цього конфлікту без урахування попереднього контексту українсько-польських відносин, — адже тоді ми отримаємо сфальшовану історію. Чи вдасться нашим сучасникам остаточно зламати стереотипи, які й сьогодні — казатимемо правду — панують у польському суспільстві щодо українців як “нації різунів”, і, відповідно, в українському стосовно поляків – як “пихатих колонізаторів та визискувачів”? Якщо в державах, котрі волею долі є сусідами, в оцінках цих подій переважатимуть екстремізм і “вибілювання” злочинів, скоєних “своїми”, — то це буде шлях у нікуди. Для “взаємного порозуміння потрібні не лише знання про минуле, а й добра воля, бажання зрозуміти аргументи всіх інших, а не лише власні”, — писав нині покійний львівський історик, академік НАН України Ярослав Ісаєвич.

“Дзеркало тижня” (№13(110) від 6 квітня 2013) пропонує два погляди (багато в чому контраверсійні) на Волинську трагедію 1943 року: польського журналіста Мирослава Чеха та українського науковця Валентина Яблонського.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

3 коментарі до Напередодні 70-х роковин Волинської трагедії

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео

  • Фільм "Евакуйовані назавжди" / Deported Forever (2017). Трейлер
    Перша частина документального фільму про депортацію українців Закерзоння 1944 1946 рр. із Польщі до УРСР. Побудований на основі свідчень переселенців, а також присвячений пам яті українців Закерзоння. Фільм знятий Місією "Апостол" (Івано Франківськ). Друга частина фільму розповідатиме про долю греко католицького духовенства у період депортації, а також початок катакомбного періоду у житті УГКЦ. The trailer of the first part of the documentary is Deported Forever (2017). The film tells about the deportation of the Ukrainian population from Poland to the USSR in 1944 1946. Based on testimonies by Ukrainians Zakerzonia.
  • Пикуличі 2017. Ч.2. Церковна хода вулицями Перемишля
    Фрагмент із щорічної церковної ходи української громади Польщі від української катедри св. Івана Хрестителя у Перемишлі до Українського військового цвинтаря у Пикуличах, що на окраїнах міста. Це традиційна хода, яка бере свій початок у 1920 х роках і була відновлена на початку 1990 х років. У 2017 р. хода відбувалася 11 червня. У зв язку з нападами у 2016 р. польських націоналістів на колону та спроб зірвати захід цьогорічну ходу охороняло 600 правоохоронців. Захід відбувся, хоч під сурповід вигуків антиукраїнських гасел та обструкції його учасників.