«Наш Лемко» та «Український Бескид» відтепер у вільному доступі

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка запустила новий електронний ресурс україномовних періодичних видань, які виходили у Галичині у першій половині XX століття.

Це база даних оцифрованих газет, часописів та журналів, які знаходяться у фондах бібліотеки, і тепер доступні кожному через мережу інтернет.

На даний момент в електронному архіві розміщено 13 найменувань періодичних видань: газети «Батьківщина», «Волинське слово», «Голос з-над Буга», «Діло», «Думка», «Мета», «Надсянська земля», «Неділя», «Свобода», «Українське слово» і журнал «Говерля».

Поміж них також є два лемківські видання: часопис «Наш Лемко», який виходив у 1934-1939 у Львові та газета «Український Бескид», яка у 1930-1939 роках видавалась у Перемишлі. На даний момент доступні усі наявні номери 1938 та 1939 року.

Даний архів періодичних видань у процесі наповнення і постійно поповняється.

Нагадаємо, раніше Центр дослідження визвольного руху спільно з Науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка створили Електронний архів визвольного руху.

Читати часопис «Наш Лемко» та газету «Український Бескид».

 

Довідка:

“Наш Лемко” – лемківський часопис, який видавався у Львові з 1 січня 1934 до 1 вересня 1939 року, українською мовою та лемківською говіркою. Виходив двічі на місяць – кожного 1-го та 15-го числа місяця. Всього у світ вийшло 137 номерів. Головним редактором “Нашого Лемка” був публіцист та журналіст лемко Юліан Тарнович-Бескид (1903-1977).

“Український Бескид” – українська щотижнева газета, яка видавалась з 1930 по 1939 роки Перемишльською Єпархією під патронатом єпископа УГКЦ лемка Йосафата Коциловського (1876-1947). Газета виходила українською мовою, проповідувала християнську мораль, а значна частину матеріалу була присвячена лемківській тематиці.


 

Автор Тарас РАДЬ

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200