Відбулась Звітна конференція ЛОО “Лемківщина”

30 березня цього року відбулася Звітна річна конференція Львівської обласної організації “Лемківщина”.

Делегати Конференції заслухали звіт голови ЛОО “Лемківщина” Степана Майковича про діяльність організації за 2012 рік. Крім організації традиційних щорічних фестивалів у Городоку, Нагірному, Дрогобичі, Бориславі, Пустомитах, Лемківського Святвечора (Велії) та Лемківської писанки у Львові, розпочалась активна робота над проведенням Лемківської ватри у Львівській області. Найбільш ймовірно, що перша Ватра на Львівщині запалає вже цього 2013 року у Нагірному на Самбірщині. Разом з тим керівництво орагнізації розглядає можливість створення власної стаціонарної Лемківської оселі, на зразок тієї, яка існує в Канаді.

За звітний період “Лемківщиною” було проведено Міжнародну наукову конференцію “Акція “Вісла” – завершельний етап депортації українців Польщі”, налагоджено співпрацю з Музеєм-садибою родини Антоничів у Бортятині, вперше видано перекидний “Лемківьский календар на 2013 рік”, а також профінансовано видання кількох книг.

Звіт отримав схвальні відгуки, а діяльність керівництва отримала задовільну оцінку.

Під час конференції також було схвалено звіт контрольно-ревізійної комісії щодо фінансової дільності ЛОО “Лемківщина” за звітний 2012 рік.

Участь в обговорені взяли голови та делегати районних осередків, які прозвітували про роботу на місцях. Про діяльність Фундації дослідження Лемківщини розповів її голова Петро Гандяк, особливо про видання традиційного щорічного “Лемківського календаря”. Андрій Стадник представив історію, діяльність та заходи ЛОМГО “Молода Лемківщина”, яка у 2012 році увійшла в структуру ЛОО “Лемківщина”, зокрема, розказав про роботу над реалізацією туристичного маршруту “Лемківськими місцями Львова” та проведенням Вечорів лемківської пісні.

У виступах Володимира Шуркала, Андрія Тавпаша, Володимра Ардана, Тараса Радя були підняті питання омолодження організації, ативізацію роботи у напрямку співпраці між старшим та молодшим поколінням, вшанування памяті відомих лемків, відновлення роботи щодо узаконення статусу та захисту прав лемків як депортованих.

Серед гостей Конференції була голова Світової Федерації Українських Лемківських Обєднань Софія Федина, яка поза тим є членом ЛОО “Лемківщина”. У своєму виступі вона окреслила основні напрямки та пріоритети діяльності СФУЛО, розповіла про процес юридичної реєстрації організації, а також про підготовку до X Світового Конґресу Українців та IV Міжнародного Конґресу Української Діаспори у Львові, співорганізатором якого також є СФУЛО.

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200