Третій фестиваль-конкурс “ЛемЦвіт” у Києві. Заявка для участі
Київське товариство “ЛемКиїв” запрошує до участі у ІІІ-му Всеукраїнському дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв “ЛемЦвіт». Заявки приймаються до 25 травня 2022 року
Засновник та організатор: ГО Київське товариство “ЛемКиїв”. Координатор фестивалю Катерина Чаплик
ПОЛОЖЕННЯ
МЕТА ФЕСТИВАЛЮ:
• Формування патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини;
• Сприяння у відродженні, збереженні та популяризації культурної спадщини лемків, ознайомлення з історією та духовною культурою краю.
• Активізація культурного обміну серед поколіннями.
Проводиться щорічно 1 червня.
У 2022 р. організаційний комітет запрошує до дистанційної участі в конкурсі творчі колективи та окремих виконавців у вокальному, інструментальному, хореографічному, театральному жанрах, номінаціях образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
Оцінюється конкурсна програма, яка містить лемківські автентичні або стилізовані твори з військово-патріотичним ухилом. Для декоративно-прикладного жанру – техніки, властивої лемківським автентичним зразкам, що перегукується із сьогоденням.
23 січня лемківська Велия у Красному
Лемківська громада селища Красне, що у Львівській області (40 км на схід від Львова), запрошує на святкування лемківської Велиї (Святвечора).
Захід відбудеться у неділю, 23 січня, в смт. Красне в еко-ресторані “Петрова садиба”, яка знаходиться за адресою вул. Привокзальна, 13.
Це традиційне колективне святкування, яке проводить лемківська спільнота у часі різдвяних свят, зокрема, у Львові, Тернополі, Пустомитах.
За детальнішою інформацією звертатися до Олі Цап, +380983831106
У Львові освятили пам’ятник депортованим українцям із Закерзоння
У понеділок, 27 грудня 2021 року, у Львові було освяченого пам’ятник депортованим українцям із Закерзоння, який встановлений на кільцевій розв’язці на перехресті вулиць Стуса, Снопківської та Свінціцького. Він присвячений близько 700 тисячам українців, які були змушені у період з 1944 по 1951 роки переїхати з власних домівок на Закерзонні (східні території сучасної Польщі) до УРСР.
Офіційне відкриття меморіалу-пам’ятнику відбудеться у наступному році у часі Великодних свят 26 квітня 2022 року.
Незважаючи на холодну погоду та 11 градусів морозу на термометрі участь у заході взяло близько півтора сотні людей. Переважно це представники львівських суспільно-культурних товариств депортованих українців, зокрема “Лемківщина”, “Надсяння”, “Холмщина”, “Устрики”, члени родин депортованих, а також представники обласної та міської влади.
27 грудня у Львові буде освячено пам’ятник-меморіал депортаваним українцям Закерзоння
У понеділок, 27 грудня, о 15.00 відбудеться чин освячення пам’ятника-меморіалу присвяченого “Депортованим українцям Закерзоння 1944-1951 років”. Також відбудеться панахиду за тими, хто постраждав від злочину депортації.
Місце знаходження меморіалу у Львові на кільцевій розв’язці на перехресті вулиць Василя Стуса – Іларіона Свєнціцького – Снопківської, що неподалік від Академії мистецтв та старого корпусу Українського Католицького Університету.
У Львові відзначили 122 років від народження Богдана-Ігора Антонича
5 жовтня 2021 року лемківська громада Львова взяла участь у заходах з нагоди відзначення 122 років від народження Богдана-Ігора Антнонича (1909-1937).
До пам’ятника-композиції творчості Поета “Привітання життя”, що знаходиться на вулиці Городоцькій (у сквері біля цирку) було покладено квіти. Варто нагадати, що це місце є невипадковим, оскільки він знаходиться навпроти будинку за адресою вулиця Городоцька 50. Тут у квартирі рідного брата його матері Олександра Волошиновича Богдан-Ігор Антонич проживав у період з 1928 по 1937 роки. Про цей факт сьогодні нагадує меморіальна таблиця, яку встановили на фасаді будинку ще у 1989 році.
5 жовтня покладання квітів до пам’ятника і могили Богдана-Ігора Антонича у Львові
У вівторок, 5 жовтня 2021 року у Львові відбудуться заходи з нагоди 122 років від дня народження Богдана-Ігора Антонича (1909-1937).
13:00 відбудеться покладання квітів до пам’ятника-композиції, який присвячений творчості Богдана-Ігора Антонича “Привітання життя”. Він знаходиться на вулиці Городоцькій (сквер біля цирку), що неподалік місця, де мешкав Поет останні 9 років свого життя.
Далі учасники заходу також покладуть квіти і помоляться на могилі Поета, яка знаходиться на Янівському цвинтарі на полі №4.
З 1 по 6 жовтня у Бортятині відбуватимуться заходи з нагоди 122 років від народження Б.-І. Антонича
Музей-садиба родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) у Бортятині, що у Яворівському районі запрошує “На гостини до Антоничів”. Урочистості присвячені 112-й річниці від дня народження видатного українського поета, перекладача, літературознавця, громадського діяча Богдана-Ігоря Антонича.
У п’ятницю, 1 жовтня, на майстер-класі “Осінь переїхала по полі возом золотим” виготовлятимуть квіткову композицію присвячену Богдану-Ігорю Антоничу.
4-5 вересня біля Львова відбудеться 6-й фестиваль “Гомін Лемківщини”
4 – 5 вересня 2021 року у селі Зимна Вода біля Львова відбудеться VI Всеукраїнський фестиваль “Гомін Лемківщини”.
У фестивалі братимуть участь художні колективи та виконавці з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Луганської областей та Києва. Також відбудуться презентації, мистецькі та спортивні заходи.
Починаючи з 2015 року фестиваль відбувається щорічно і традиційно на стадіоні “Арена-Хіни”. Винятком був минулий рік, коли через карантинні обмеження було вирішено відмовитись від його проведення.
Джерело: сторінка фестивалю у Facebook
У Мокрому відбувся фестиваль “Свято культури над Ославою”
7 та 8 серпня у селі Мокре, що у Сяніцькому повіті Польщі, відбувся фестиваль “Свято культури над Ославою”.
Його організатором є українська громада Мокрого і місцевий колектив пісні і танцю “Ослав’яни” разом з місцевим осередком Об’єднання українців Польщі.
22-й фестиваль “Дзвони Лемківщини” у Монастириськах
7-8 серпня 2021 року в урочищі Бичова біля Монастириськ Тернопільської області відбувся XXII міжнародний фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини”.
На відміну від попереднього року, коли фестиваль через карантинні обмеження відбувався онлайн, цього року він пройшов у традиційному форматі наживо, як для учасників, так і для глядачів.
У суботу після урочистої ходи містом Монастириська, на околиці якого й відбувається свято, учасники запалили ватру, що сповіщає про початок фестивалю. Серед гостей “Дзвонів Лемківщини” керівництво Тернопільської області, діючи та колишні народні депутати Софія Федина, Олег Барна.
Останні коментарі