Nazar

17 липня відбулася Колегія Всеукраїнського товариства “Лемківщина”

Цієї неділі 17 липня 2016 серед мальовничої карпатської природи у м. Перечин, Закарпатська область, відбулася VI Колегія Всеукраїнського товариства “Лемківщина” у 2016 році, участь у якій також взяла делегація Львівського обласного товариства. У порядку денному було заслухано звіти голів обласних осередків товариства та обговорено поточні питання діяльності організації.

Читати повністю

Відбувся перший фестиваль “Гомін Лемківщини”

У с. Зимна Вода в останні вихідні серпня відбувся перший фестиваль “Гомін Лемківщини”. Головні організатори фестивалю ЛОО ВТ “Лемківщина” та сільська рада Зимної Води працювали над втілення свого задуму з минулого року, адже планували, щоб перший лемківський гомін прозвучав наприкінці літа 2014 року. В силу напруженої ситуації на сході України фестиваль було перенесено. Тому недивно, що перші слова зі сцени були присвячені тим, хто воює за свою Батьківщину, оберігає Її цілісність, і тим, хто віддав за Неї життя.  Було піднято державний прапор України та прапор ЛОО ВТ “Лемківщина”, запалала перша ватра фестивалю.

Читати повністю

План основних заходів ЛОО ВТ «Лемківщина» на 2015 рік.

Читати повністю

Святкування в с. Млини

4 березня, в с.Млини Ярославського повіту (Республіка Польща) відбулися урочисті заходи з відзначення 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького та 150-річчя від першого публічного виконання державного гімну України. Читати повністю

Весняне засідання правління ЛОО ВТ “Лемківщина”

emblema-loo11 березня 2015 року відбудеться засідання правління Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” в приміщенні за адресою пл. Ринок, 17.  На порядку денному:

  1. затвердження плану заходів організації на 2015 рік
  2. різне

Початок о 14.00.

Помер Володимир Ардан

ArdanВ п’ятницю 12 грудня 2014 року на 85 році життя відійшов у вічність старійшина Львівського товариства “Лемківщина” Володимир Ардан.

Володимир Ардан народився у селянській родині 27 жовтня 1929 року у лемківському селі Поляни, що неподалік Дуклі. Працював інженером на Ленінградському заводі “Електросила”. Від 1957 року і до виходу на пенсію працював у львівському Науково-виробничому об’єднання “Термоприлад” на інженерних посадах. З виходом на пенсію доєднався до громадської роботи у Львівському товаристві “Лемківщина”. Був членом правління товариства, членом Колегії ЛОО ВТ “Лемківщина”, членом Президії Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань. За громадську роботу на ниві лемківства нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Володимир Ардан є автором книги про своє село “Мої рідні Поляни. Штрихи до історії села” (Львів 2011).

Зі смертю Володимира Ардана Лемківщина втратили вірного сина, товариство активного громадського діяча. Висловлюємо співчуття родині і близьким.

Вічна пам’ять.

Осінні збори Колегії Всеукраїнського товариства “Лемківщина”

Цієї неділі 7 грудня у Тернополі відбулися перші збори новообраної Колегії ВУТ “Лемківщини” під головуванням Василя Мулеси. У зборах взяли участь 11 учасників Колегії від різних обласних організацій, зокрема троє осіб від Львівської обласної організації.

Читати повністю

7 цікавих фактів про пісню “Пливе кача”

Пісня “Пливе кача по Тисині” вважається неофіційним гімном-реквіємом за загиблими активістами Євромайдану, які увійшли в історію як “Небесна сотня”.

Читати повністю

VI З’їзд Всеукраїнського Товариства “Лемківщина”

logo-Lemky_8_11_14

8 листопада 2014 року відбудеться VI З’їзд Всеукраїнського Товариства “Лемківщина”, в якому візьмуть участь лемки з різних регіонів України. З’їзд відбуватиметься у прміщенні Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму за адресою м. Львів, вул. І.Пулюя, 36. Початок реєстрації делегатів о 10.00.

Стежина лемківського поета

Stezyna AntonychaУ Шевченківському гаї у Львові відкрили стежку поета Богдана-Ігоря Антонича.

У Музеї народної архітектури та  побуту у Львові є місце, дороге  кожному лемкові – це невеличка церковця, побудована тут і освячена у 1992 році, яка є точною копією лемківської церкви 1841 року із села  Котань. Уже впродовж двадцяти двох років церковця збирає тих, хто вважає себе причетним до цього етносу та культури. Читати повністю

Категорії

Нове відео


Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/Beznazvy/uploads?v=2&alt=jsonc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 192

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lemky/public_html/wp-content/plugins/dzs-videogallery/videogallery.php on line 200